Elpas trūkuma iemeslus palīdz noskaidrot elpošanas funkcijas pārbaudes

[cmsmasters_row][cmsmasters_column data_width=”1/1″][cmsmasters_text]

Sajūta, ka trūkst elpas, var rasties dažādu iemeslu dēļ. Skrienot tā var pārņemt arī pavisam veselu cilvēku, kas nav pieradis pie fiziskas aktivitātes. Taču, ja šī sajūta nepamet ilgāku laiku, ir jānoskaidro tās iemesls, kas var būt bronhiālā astma, kāda plaušu slimība, sirdskaite, anēmija, organisma pārslodzes izpausme vai zāļu blakne.

Ja pilnīgi vesels cilvēks sāk sūdzēties par elpas trūkumu, vispirms, protams, rodas aizdomas par kādām sirds problēmām, jo tagad sirds un asinsvadu slimības ir ļoti izplatītas. Plaušu slimības tomēr attīstās ilgākā laika periodā. Vispirms noteikti ir jāiegūst elektrokardiogramma. Ja izmeklējums neapstiprina aizdomas par sirds slimību, ārsts nosūtīs uz papildu izmeklējumiem, tostarp spirogrāfiju.

Bronhiālās astmas diagnosticēšana

Spirogrāfijai bieži vien ir izšķirīga loma, lai noteiktu bronhiālās astmas vai hroniskas obstruktīvas plaušu slimības (HOPS) diagnozi.

Visiem smēķētājiem rodas iekaisums elpošanas ceļos, bet pusei attīstās HOPS. Diemžēl daļai slimību atklāj tikai tad, kad viņi ir nonākuši stacionārā ar tās komplikācijām – plaušu karsoni un smagu elpošanas sistēmas mazspēju. Visiem smēķētājiem pēc 35 gadu vecuma reizi gadā ir ieteicams veikt spirogrāfiju, lai laikus atklātu un ārstētu šo plaušu slimību.

Ja spirogrāfiju izmanto, lai pārliecinātos, vai elpas trūkuma iemesls nav bronhiālā astma, papildus nepieciešams veikt arī bronhodilatācijas pārbaudi, kad spirogrāfija tiek veikta atkārtoti 15 minūtes pēc tam, kad pacients iedzer zāles, kas paplašina elpceļus. Ja pēc medikamentu lietošanas elpošanas funkcija ir uzlabojusies, pacientam ir astma.

Sirds slimības

Aizdusas iemesls var būt arī sirds veselības problēmas, piemēram, sirds mazspēja, kuras dēļ mazajā asinsrites lokā rodas sastrēgums, kas apgrūtina skābekļa nokļūšanu no ieelpotā gaisa asinsritē.

Ļaudis, it īpaši vecāka gadagājuma, bieži vienlaikus slimo ar vairākām slimībām, piemēram, HOPS un stenokardiju, tādēļ ir svarīgi noteikt elpas trūkuma cēloņus, lai varētu laikus sākt ārstēšanu un novērst aizdusu.

Spirogrāfija

Save

[/cmsmasters_text][/cmsmasters_column][/cmsmasters_row]

Lai piemeklētu attiecīgo speciālistu, sazinieties ar GK Neiroklīniku un Jums tiks piedāvāti kompetentākie speciālisti Jūsu problēmas risināšanai.

Sazinies ar mums

Datu pārzinis ir GK Neiroklīnika. Datu apstrāde notiek saskaņā ar Privātuma politiku