Holtera novērošana Rīgā

[cmsmasters_row][cmsmasters_column data_width=”1/1″][cmsmasters_text]

Holtera novērošana ir diennakti ilgs elektrokardiogrammas pieraksts. Pacientam uz krūškurvja tiek izvietoti vienreizlietojamie elektrodi. Pie tiem pievieno nelielu pārnēsājamu nolasīšanas ierīci – kardioreģistratoru -, ko piestiprina pie jostas (vai citur). Kardioreģistrators ir ļoti mazs, viegls, ērti paslēpjams zem apģērba un nav redzams. Izmeklējums (Holtera novērošana) notiek ambulatori, pacients turpina ierasto dzīves ritmu, nemainot ikdienas slodzi. Izmeklējuma laikā mēs iesakām rakstīt dienasgrāmatu, kur atzīmē pašsajūtu, ieraksta sūdzības izmeklējuma laikā, savas darbības, atzīmē lietotās zāles. Pēc diennakts ierīce tiek noņemta un ārsts veic detalizētu EKG diennakts ieraksta analīzi. Šī metode ir komfortabla pacientam, nesāpīga un veselībai pilnīgi nekaitīga.

Asinsspiediena novērošana ar Holtera metodi palīdz ārstam, kas analizē iegūtos datus, noteikt gan sirdsdarbības ritma traucējumus, gan sirds muskuļa trofikas pārmaiņas un to cēloņus no 24 stundas (vai ilgāk – līdz pat 7 dienām) pierakstītas elektrokardiogrammas. Ir iespējams precizēt aritmijas veidu, cik biežas ir ritma traucējumu epizodes un kāds ir to ilgums. Izmeklējumu veic pacientiem ar aizdomām par sirds ritma traucējumiem vai citām sirds slimībām.

Metodi izmanto gan gados jauniem pacientiem, kam mēdz būt sūdzības par periodiski ātru pulsu, gan sportistiem, gan arī gados vecākiem pacientiem ar sirds slimību vēsturi (palīdz noteikt stenokardijas gadījumus, kā arī vienlaikus atklāt asimptomātiskās išēmijas epizodes). Šis izmeklējums tiek izdarīts arī tad, ja pacientam mēdz būt galvas reiboņi, lēns pulss, mirgošana acu priekšā, vājums no rītiem vai pastiprināta nogurdināmība dienas laikā, ģīboņi, periodiskas vai pastāvīgas sāpes sirds apvidū, elpas trūkums, sirds pārsitieni fiziskas vai emocionālas slodzes laikā.

Asinsspiediena novērošana ar Holtera metodi pie profesionāliem speciālistiem – GK Neiroklīnikā. Piesakieties Holtera novērošanai Rīgā, Brīvības gatvē 410.

24 h asinsspiediena novērošana
Holtera EKG novērošana 24–168 h

Save

[/cmsmasters_text][/cmsmasters_column][/cmsmasters_row]

Lai piemeklētu attiecīgo speciālistu, sazinieties ar GK Neiroklīniku un Jums tiks piedāvāti kompetentākie speciālisti Jūsu problēmas risināšanai.

Sazinies ar mums

Datu pārzinis ir GK Neiroklīnika. Datu apstrāde notiek saskaņā ar Privātuma politiku