Aritmologs

Sākums / Konsultācijas / Aritmologs

Aritmologs Rīgā – Konsultācijas un Izmkelējumi – GKNeiroklīnika

Aritmologs Rīgā. Aritmologa konsultācijas un izmeklējumi.

Sirds sitas kā negudra!

Sirds dauzās kā negudra! Skan romantiski, ja vien iemesls straujām sirds ritma svārstībām nav nopietna saslimšana. Ja cēlonis ir neskaidrs, labāk uzmeklēt dakteri, vislabāk – aritmologu. Ausgsti kvalificēts aritmologs Rīgā, Brīvības gatvē 410 – Pieraksties – GK Neiroklīnika

Nav iespējams nodzīvot dzīvi, ne reizi nejūtot, kā sirds straujāk iepukstas, apmet kūleni vai pagurst. Tā ir normāla organisma reakcija uz fizisku slodzi vai emocionālu pārdzīvojumu, iespējams, arī glāzi vīna vai tasi stipras kafijas. Taču sirdī vajag ieklausīties – kā tiešā, tā pārnestā nozīmē. Sirds var signalizēt par nopietnām problēmām, tostarp tādām, kas var apdraudēt dzīvību. Kur meklēt palīdzību? Pie speciālista!

Aritmologs ir kardiologs ar specializāciju aritmijas ārstēšanā. Viņa aprūpē ir cilvēki ar akūtiem vai hroniskiem sirds ritma traucējumiem. Aritmologs, izmantojot modernas metodes un izmeklējumus, nosaka diagnozi, kā arī piedāvā ārstnieciskas procedūras, tostarp elektroimpulsu terapiju un elektrokardiostimulatoru implantāciju.

Parasti cilvēks nemaz nemana, kā sitas viņa sirds. Ja sirdsdarbībā parādās novirzes no normas, visbiežāk tās ir arī subjektīvi sajūtamas. Tā arī ir aritmija – sirds ritma traucējumi. Precīzu diagnozi noteikt var tikai speciālists, kā arī sniegt atbilstošu ārstēšanu. Sirds slimības ir nopietns apdraudējums veselībai, tādēļ ar ārsta apmeklējumu nevajadzētu kavēties.

Aritmija ir saslimšana, bet sirdsdarbības traucējumi var būt arī citas slimības izpausme, tādēļ bieži nākas ārstēt nevis pašu aritmiju, bet slimību, kas ir tās cēlonis, tostarp paaugstinātu asinsspiedienu.

Mirdzaritmija ir visbiežāk sastopamais sirdsdarbības traucējums, un cilvēks to pat var nejust, bet daži izjūt kā īpatnas sirds vibrācijas, kurām nepievērš pietiekamu uzmanību. Ja vienam mirdzaritmija parādās kā īslaicīga reakcija pēc pārslimotas infekcijas vai jautrāk pavadītas nakts, citam tā var būs nopietnas saslimšanas simptoms.

Aritmija var parādīties arī kā izmaiņas organisma pašregulācijas sistēmā, un to var pavadīt arī asinscirkulācijas traucējumi, kas var būt dzīvībai bīstami. Šādas problēmas gan cilvēks nevar nepamanīt – tās parādās pēkšņi, kā samaņas zudums, sākoties sirdsdarbības traucējumiem.

Aritmija ir bīstama, jo tā –

  • ietekmē asins plūsmu organismā;
  • izjauc sirds ritmu;
  • kāpina insulta un trombembolijas risku;
  • liek progresēt sirds mazspējai.

Aritmologs nosaka izmeklēšanu, visbiežāk tā ir elektrokardiogrāfija, ehokardiogrāfija, slodzes tests, sirds asinsvadu zondēšana, sirds ritma monitori, kas tiek implantēti uz vairākiem gadiem nolūkā reģistrēt aritmiju, kā arī dažādi elektrofizioloģiski izmeklējumi.

Izmeklējumiem, protams, sekos rekomendācijas un vajadzības gadījumā arī atbilstoša ārstēšana. Iespējams, kādu laiku nāksies lietot zāles, taču jāņem vērā, ka arvien biežāk aritmijas problēmas tiek risinātas ar nemedikamentozu metožu palīdzību, tostarp kā aritmijas ārstēšanas metode plaši tiek pielietota katetrablācija, kas ir efektīva un vienlaikus mazinvazīva metode un sniedz vajadzīgo palīdzību, lai visu mūžu nenāktos lietot medikamentus.

Augsti kvalificēts aritmologs sniegs konsultācijas un veiks izmeklējumus Rīgā, Brīvības gatvē 410.

Ja pirms gadiem dakteris teicis, ka ar sirdsklauvēm būs jāsadzīvo, tas nenozīmē, ka šodien viņš teiktu to pašu. Zinātne attīstās, šodienas metodes bieži vien ļauj ne tikai uzlabot cilvēka stāvokli, bet pat slimību pieveikt. Īsto atbildi pateiks tikai speciālists. Neatlieciet vizīti sen dzirdētu vārdu dēļ!

Ar aritmologa apmeklējumu nevajadzētu kavēties arī tādēļ, ka sirdsdarbības traucējumu gadījumā liela nozīme ir profilaksei – cukura līmeņa un holesterīna līmeņa kontrolei, paaugstināta asinsspiediena ārstēšanai. Savlaicīgi konstatējot kaiti, iespējams, pietiks pat ar nelielām dzīvesveida korekcijām, piemēram, uztura maiņu vai regulārām fiziskām aktivitātēm, tostarp peldēšanu, pastaigām, regulāriem braucieniem ar divriteni.

Daļa cilvēku ar aritmiju sadzīvo, daļai tā nav pilnībā novēršama, bet speciālista konsultācija ir vēlama jebkurā gadījumā, jo sirdsdarbības traucējumi ir risks veselībai un tos iespējams medikamentozi, kā arī ar modernu tehnoloģiju palīdzību kontrolēt. Mūsu klīnikā strādā zinoši speciālisti ar lielu pieredzi, kuri ne tikai pārzina jaunākās ārstniecības metodes, bet arī spēj atrast kopēju valodu ar katru pacientu un izstrādāt tieši tādu ārstniecības programmu, kāda konkrētajā gadījumā ir vispiemērotākā.

Augsti kvalificēts aritmologs Rīgā, Brīvības gatvē 410 – GK Neiroklīnika