Aritmologs

Aritmologs - cenas

Aritmologa pirmreizēja konsultācija 20 – 30 min. 85,00 EUR
Aritmologa atkārtota konsultācija (2 mēnešu ietvaros) 15 – 20 min. 75,00 EUR
EKG Holtera monitorēšana 24 h 60,00 EUR
EKG Holtera monitorēšana 48 h 80,00 EUR
EKG Holtera monitorēšana 72 h 110,00 EUR
EKG Holtera monitorēšana 96 h 120,00 EUR
EKG Holtera monitorēšana 120 h 150,00 EUR
EKG Holtera monitorēšana 144 h 170,00 EUR
EKG Holtera monitorēšana 168 h 190,00 EUR
Asinsspiediena monitorēšana 24 h 60,00 EUR
Elektrokardiogramma 25,00 EUR
Vienkameru (VVI vai AAI) elektrokardiostimulatora (EKS) darbības pārbaude, programmēšana un aritmologa konsultācija 90,00 EUR
Divkameru (DDD) elektrokardiostimulatora (EKS) darbības pārbaude, programmēšana un aritmologa konsultācija 90,00 EUR
Vienkameru (VVI) un divkameru (DDD) intrakardiāla defibrilatora (ICD) pārbaude, programmēšana un aritmologa konsultācija 90,00 EUR
Biventrikulāra elektrokardiostimulatora (CRT/CRT-D) pārbaude, programmēšana un aritmologa konsultācija 90,00 EUR

Aritmologs: konsultācijas un izmeklējumi GK Neiroklīnikā

Sirds sitas kā negudra!

Cēlonis straujām sirds ritma svārstībām var būt nopietna saslimšana. Ja cēlonis ir neskaidrs, ir ieteicams vērsties pie ārsta, vislabāk – pie aritmologa. Augsti kvalificēts aritmologs Rīgā, Brīvības gatvē 410, – pieraksties – GK Neiroklīnika.

Nav iespējams nodzīvot dzīvi, ne reizi nejūtot, kā sirds iepukstas straujāk, apmet kūleni vai pagurst. Tā ir normāla organisma reakcija uz fizisku slodzi vai emocionālu pārdzīvojumu, iespējams, arī uz glāzi vīna vai tasi stipras kafijas. Taču sirdī vajag ieklausīties – kā tiešā, tā pārnestā nozīmē. Sirds var signalizēt par nopietnām problēmām, tostarp tādām, kas var apdraudēt dzīvību. Kur vērsties pēc palīdzības? Pie speciālista!

Ko dara aritmologs?

Aritmologs ir kardiologs ar specializāciju aritmijas ārstēšanā. Viņa aprūpē ir cilvēki ar akūtiem vai hroniskiem sirds ritma traucējumiem. Izmantojot modernas metodes un izmeklējumus, aritmologs nosaka diagnozi, kā arī piedāvā ārstnieciskas procedūras, tostarp elektroimpulsu terapiju un elektrokardiostimulatoru implantāciju.

Parasti cilvēks nemaz nemana, kā sitas viņa sirds. Ja sirdsdarbībā rodas novirzes no normas, visbiežāk tās ir arī subjektīvi jūtamas. Tā arī ir aritmija – sirds ritma traucējumi. Precīzu diagnozi noteikt var tikai speciālists, kā arī sniegt atbilstošu ārstēšanu. Sirds slimības ir nopietns apdraudējums veselībai, tādēļ ar ārsta apmeklējumu nevajadzētu kavēties.

Aritmija ir saslimšana, bet sirdsdarbības traucējumi var būt arī citas slimības izpausme, tādēļ bieži nākas ārstēt nevis pašu aritmiju, bet slimību, kas ir tās cēlonis, tostarp paaugstinātu asinsspiedienu.

Mirdzaritmija ir visbiežāk sastopamais sirdsdarbības traucējums un cilvēks to pat var nejust, bet daži izjūt kā īpatnas sirds vibrācijas, kurām nepievērš pietiekamu uzmanību. Ja vienam mirdzaritmija rodas kā īslaicīga reakcija pēc pārslimotas infekcijas vai negulētas nakts, citam tā var būs nopietnas saslimšanas simptoms.

Aritmija var rasties arī kā izmaiņas organisma pašregulācijas sistēmā un to var pavadīt arī asinscirkulācijas traucējumi, kas var būt dzīvībai bīstami. Šādas problēmas gan cilvēks nevar nepamanīt – tās rodas pēkšņi, kā samaņas zudums, sākoties sirdsdarbības traucējumiem.

Aritmija ir bīstama, jo tā:

  • ietekmē asins plūsmu organismā;
  • izjauc sirds ritmu;
  • kāpina insulta un trombembolijas risku;
  • liek progresēt sirds mazspējai.

Aritmologs nosaka izmeklēšanu, visbiežāk tā ir elektrokardiogrāfija, ehokardiogrāfija, slodzes tests, sirds asinsvadu zondēšana, sirds ritma monitori, kas tiek implantēti uz vairākiem gadiem, nolūkā reģistrēt aritmiju, kā arī dažādi elektrofizioloģiski izmeklējumi.

Izmeklējumiem, protams, sekos ieteikumi un, ja nepieciešams, arī atbilstoša ārstēšana. Iespējams, kādu laiku nāksies lietot zāles, taču ir jāņem vērā, ka arvien biežāk aritmijas problēmas tiek risinātas ar nemedikamentozām metodēm, tostarp kā aritmijas ārstēšanas metode plaši tiek lietota katetrablācija, kas ir efektīva un vienlaikus mazinvazīva metode un sniedz nepieciešamo palīdzību, lai nenāktos lietot medikamentus visu mūžu.

Augsti kvalificēts aritmologs sniegs konsultācijas un veiks izmeklējumus Rīgā, Brīvības gatvē 410.

Mainieties līdzi laikam

Ja pirms gadiem ārsts teicis, ka ar sirdsklauvēm būs jāsadzīvo, tas nenozīmē, ka šodien viņš teiktu to pašu. Zinātne attīstās, šodienas metodes bieži vien ļauj ne tikai uzlabot cilvēka stāvokli, bet pat slimību pieveikt. Īsto atbildi pateiks tikai speciālists. Neatlieciet vizīti!

Ar aritmologa apmeklējumu nevajadzētu kavēties arī tādēļ, ka sirdsdarbības traucējumu gadījumā liela nozīme ir profilaksei – cukura līmeņa un holesterīna līmeņa kontrolei, paaugstināta asinsspiediena ārstēšanai. Savlaicīgi konstatējot kaiti, iespējams, pietiks pat ar nelielām dzīvesveida korekcijām, piemēram, uztura maiņu vai regulārām fiziskām aktivitātēm, tostarp, peldēšanu, pastaigām, regulāriem braucieniem ar divriteni.

Daļa cilvēku ar aritmiju sadzīvo, daļai tā nav pilnībā novēršama, bet speciālista konsultācija ir vēlama jebkurā gadījumā, jo sirdsdarbības traucējumi ir risks veselībai un tos iespējams medikamentozi, kā arī ar modernu tehnoloģiju palīdzību kontrolēt. Mūsu klīnikā strādā zinoši speciālisti ar lielu pieredzi, kuri ne tikai pārzina jaunākās ārstniecības metodes, bet arī spēj atrast kopēju valodu ar katru pacientu un izstrādāt tieši tādu ārstniecības programmu, kāda konkrētajā gadījumā ir vispiemērotākā.

Augsti kvalificēts aritmologs Rīgā, Brīvības gatvē 410, – GK Neiroklīnika

Sazinies ar mums

Datu pārzinis ir GK Neiroklīnika. Datu apstrāde notiek saskaņā ar Privātuma politiku