Epileptologs

Sākums / Konsultācijas / Epileptologs

Epileptologs – Konsultācijas un Izmeklējumi

Epileptologs Rīgā. Epileptologa konsultācijas un izmeklējumi.

Epileptologs – uzticams biedrs slimības skartajiem

Epilepsija ir slimība, kuru apvij dažādi mīti un aizspriedumi, taču to var ārstēt, ievērojami uzlabojot cilvēka stāvokli un dzīves kvalitāti.

Epilepsija ir nervu sistēmas slimība, kurai raksturīgas spontānas lēkmes, tostarp krampji, kā arī apziņas traucējumi un patvaļīgas kustības. Tie ir epizodiski smadzeņu darbības funkcionālie traucējumi – atsevišķās smadzeņu daļās bioķīmisku procesu rezultātā rodas pārmērīgs uzbudinājums, kura izlādes laikā rodas lēkme.

Epilepsija var piemeklēt katru ar slieksmi uz šādu saslimšanu. Visbiežāk tā tiek konstatēta bērniem un cilvēkiem pēc 65 gadu vecuma, taču slimība var parādīties jebkurā vecumā. To var izraisīt gan iedzimta, gan iegūta smadzeņu slimība. Riska faktori ir galvas smadzeņu bojājums, tostarp trauma, insults, kā arī infekcija un dzīvesveids.

Augsti kvalificēts epileptologs Rīgā, Brīvības gatvē 410 – GK Neiroklīnika

Tā kā epilepsijai ir daudz paveidu, vairāk nekā četrdesmit, tikai ārsts varēs precīzi pateikt, kādi medikamenti konkrētajā gadījumā vislabāk derēs. Epileptologs ņems vērā arī pacienta vecumu, dzimumu, citas saslimšanas. Epilepsijas gadījumā ļoti svarīgi ir ne tikai izvēlēties atbilstošus medikamentus, bet noteikt arī to devu, savukārt no pacienta puses vitāli nepieciešami ir precīzi ievērot ārsta norādījumus un ievērot medikamentu lietošanas režīmu. Efektīvas ārstēšanas rezultātā parasti lēkmes izzūd vai būtiski tiek samazināts to biežums, ļaujot cilvēkam pilnvērtīgi dzīvot.

Ārsta un pacienta sadarbības mērķis ir novērst lēkmes. To var panākt, piemeklējot efektīvākos medikamentus, mainot to devu un kombinējot, kā arī pielietojot metodes, kas nav saistītas ar medikamentu lietošanu, tostarp speciālu diētu un vagus nerva stimulāciju, taču jāņem vērā, ka neviena no papildu metodēm nevar aizstāv medikamentozo ārstēšanu.

Epileptologs noteiks precīzu diagnozi un atbilstošu ārstēšanu. Ļoti svarīga ir saruna, jo tikai tā speciālists var uzzināt, kāda veida lēkmes un cik bieži cilvēku piemeklē, kā arī noskaidrot, kādi faktori visbiežāk izprovocē lēkmi. Ārsts veiks arī neiroloģisko izmeklēšanu. Būs vajadzīgi arī papildu izmeklējumi, būtiskākais no kuriem ir elektroencefalogrāfija. Taču var gadīties, ka ārsts nozīmēs arī galvas datortomogrāfiju, magnētiskās rezonanses izmeklējumus vai vēl kādus papildu laboratorijas izmeklējumus.

Ausgsti kvalificēts epileptologs konsultē un veic izmeklējumus – GK Neiroklīnika

Epileptologs palīdzēs

Epilepsija ir slimība, kas salīdzinoši bieži aprakstīta daiļliteratūrā. Filmā vai dzīvē redzēta lēkme, visticamāk, fantāzijā dzimušās ainas nekliedē, bet drīzāk rada aizspriedumu pilnas bailes. Ar epilepsiju pasaulē sirgst aptuveni 50 miljoni cilvēku, arī Latvijā tā ir viena no biežāk sastopamajām neiroloģiskajām slimībām. Taču sabiedrībā pastāv daudz aizspriedumu, cilvēki nespēj pieņemt šo slimību un ignorē faktu, ka tā var skart jebkuru, kā arī saista to ar garīgām problēmām, kaut gan epilepsija nav garīga slimība.

Ar epilepsiju sirgstošajam biežāk novēro –

  • depresiju;
  • pašnāvības domas;
  • izvairīšanos no kontaktiem ar līdzcilvēkiem.

Apkārtējo attieksme šādas noskaņas nevis kliedē, bet, gluži pretēji, kāpina, tā veicinot slimnieka sociālo izolētību, kaut kontakti šādam cilvēkam ir vitāli nepieciešami. Apkārtējie lēkmi var redzēt un ārstam detaļās par to izstāstīt, kas ir būtiski, nosakot precīzu diagnozi. Ja cilvēks dzīvo viens, šādas iespējas nav.

Epileptologa uzdevums

Ārstēšanas mērķis ir panākt atbrīvošanos no lēkmēm vai samazināt to skaitu līdz pāris lēkmēm gadā, kas ievērojami mazinās ar epilepsiju saistītos riskus. Daudzas slimības formas ir ārstējamas, neliedzot cilvēkam pilnvērtīgu dzīvi – izglītību un darbu, par kādu viņš ir sapņojis, hobiju un laimīgu ģimenes dzīvi.

Mūsu klīnikā pacientam tiks noteikta precīza diagnoze, talkā ņemot modernākās izmeklēšanas metodes un sarunas gan ar slimības skarto personu, gan tās tuviniekiem. Tam sekos piemērotākās terapijas izvēle un atkārtotas tikšanās, lai sekotu līdzi procesam un vajadzības gadījumā mainītu ārstēšanās taktiku.