Fizioterapeits

Sākums / Konsultācijas / Fizioterapeits

Fizioterapeits Rīgā – Konsultācijas un Izmeklējumi

Fizioterapeits. Fizioterapeita izmeklējumi un konsultācijas Rīgā.

Sāp mugura? Stīvums kaulos! Nesamierinies! Dodies pie fizioterapeita!

Cilvēki bieži vien domā, ka ar stīviem locekļiem un sāpēm ir jāsadzīvo. Fizioterapeits saka – nē! Viņš arī zina labākās metodes un vingrinājumus, kas palīdzēs ceļā uz vingrumu, harmoniju un veselību, turklāt bez zālēm un skalpeļa.

Fizioterapeits konsultēs, kā pareizi kustēties.

Šodien ne vienam vien darbs vai vaļasprieks liek stundām sēdēt pie datora. Koncentrējoties uz ekrānu, aizmirstas gan neērtā poza, kurā sēdi, gan nepieciešamība pēc izkustēšanās. Savukārt, kad atskārsts, ka tā turpināt nevar, cilvēks bieži vien metas otrā galējībā – skrien uz sporta zāli un trenējas līdz nespēkam, pievēršas lielas slodzes vai paaugstināta s bīstamības sporta veidiem, riskējot iedzīvoties traumās un nopietnās veselības problēmās, tostarp muskuļu un locītavu sāpēs. Tiesa, šādas kaites piemeklē arī vecāka gadagājuma cilvēkus, kas ar savilktiem locekļiem un sāpēm jau tā apraduši, ka nemaz necer uz stāvokļa uzlabojumu, kaut tas ir iespējams.

Pie fizioterapeita visbiežāk vēršas cilvēki ar balsta un kustību aparāta traucējumiem – kaulu, locītavu un muskuļu problēmām, nervu sistēmas saslimšanām un traumām, tostarp galvas un muguras smadzeņu bojājumu sekām. Taču fizioterapeits var palīdzēt arī pie sirds un asinsvadu sistēmas saslimšanām, elpošanas problēmām, pēcoperācijas periodā, kā arī pēc traumas, lai novērstu tās radītās sekas. Viņa aprūpe ir nepieciešama arī cilvēkiem pirms un pēc locītavu endoprotezēšanas. Fizioterapeita uzmanības lokā ir gan zīdaiņi un sirmgalvji, gan sportisti un jaunās māmiņas, gan arī skolēni ar nepareizu stāju – to laikus koriģējot, iespējams izvairīties no nopietnām problēmām nākotnē.

Fizioterapeita darba lauks ir plašs. Viņš:

 • veic muskulatūras un locītavu izmeklējumus, tostarp stājas un gaitas analīzi, līdzsvara un koordinācijas testus, kā arī sirds un asinsvadu sistēmas reakciju uz slodzi, elpošanas funkciju analīzi un citus izmeklējumus;
 • nosaka sāpju cēloni un fizisko spēju ierobežojumus;
 • piedāvā tādus risinājumus sāpju mazināšanai un fizisko spēju atjaunošanai, kas nav saistīti ar ķirurģisku iejaukšanos.

Galvenie ārsta uzdevumi ir mazināt vai likvidēt sāpes, uzlabot muskuļu darbību, atjaunot locekļu kustīgumu, stiprumu un koordināciju, tādējādi uzlabojot cilvēka darbaspējas un dzīves kvalitāti.

Šim nolūkam tiek pielietotas dažādas ārstnieciskās metodes un tehnikas:

 • fizikālā terapija, tostarp procedūras, kurās tiek izmantota elektrība, kā arī ūdens un siltuma dziedinošais spēks;
 • ārstnieciskā un koriģējošā vingrošana;
 • mīksto audu tehnikas;
 • locītavu mobilizācija;
 • klasiskā vai ārstnieciskā masāža;
 • manuālā terapija;
 • slinga jeb elastīgo saišu terapija saspringtiem kakla un jostas daļas muskuļiem;
 • relaksācijas vingrinājumi un pozas, kā arī citas metodes.

Fizioterapeits ērtākai ikdienai – GK Neiroklīnika

Fizioterapeitam droši var arī prasīt padomu – viņš labprāt no sava redzespunkta konsultēs par stājai piemērotām mēbelēm un aprīkojumu gan mājās, gan darbā, kā arī ieteiks piemērotākās fiziskās aktivitātes, tostarp trenažieru zālē.

Fizioterapeits izstrādās arī individuāli pielāgotu ārstnieciskās vingrošanas kursu, piemēram, muskuļu spēka un stabilitātes attīstīšanai, vai muskuļu balansa atjaunošanai.

Viņš arī apmācīs, kā mājās šos vingrojumus veikt, lai –

 • uzlabotu kustību un balsta sistēmas darbību;
 • uzlabotu darbspējas;
 • mazinātu sāpes.Mūsu klīnikā jomu pārzinoši speciālisti savā darbā izmanto jaunāko aparatūru un nemitīgi papildina savas zināšanas, jo fizioterapijā nekas nestāv uz vietas – pakalpojumu klāsts nemitīgi paplašinās, sniedzot iespējas kustību prieku baudīt arī tiem, kas līdz šim par to baidījās pat sapņot. Tiesa, fizioterapija ir dialogs – tikai abām pusēm līdzdarbojoties, vēlamais rezultāts tiks sasniegts. Mūsu fizioterapeiti ir pretimnākoši un atvērti sadarbībai. Sper soli pretim jaunai dzīves kvalitātei!

Ausgsti kvalificēts fizioterapeits Rīgā, Brīvības gatvē 410, – GK Neiroklīnika