Miega speciālists - neirologs
- Darba dienās 9:00 – 19:00
- Sestdien, Svētdien - SLĒGTS
- +371 20233582
- info@gkneiroklinika.lv
- Brīvības gatve 410
- (3. stāvs), Rīga
Miega speciālists - neirologs
Neirologs miega speciālists diagnosticē un ārstē dažādus ar miegu saistītus traucējumus un slimības pieaugušajiem, kā arī izglīto un sniedz ieteikumus par veselīga miega paradumiem un tā nozīmīgumu.
Miega traucējumi ne tikai ietekmē miega kvalitāti, bet lielā mērā nosaka arī to, kāda būs nākamā diena. Īpaši ilgtermiņā tie negatīvi ietekmē koncentrēšanās spējas, atmiņu, garastāvokli, kā arī var izraisīt tādu nopietnu hronisku slimību attīstīšanos kā arteriālā hipertensija un cukura diabēts.
Situācijas, kurās būtu jāvēršas pie miega speciālista:
- izteikta miegainība dienā, grūtības palikt nomodā, regulāra iesnaušanās lekciju laikā vai pie automobiļa stūres;
- krākšana naktīs, elpas apstāšanās epizodes miega laikā, īpaši, ja cilvēkam ir liekais svars un/vai paaugstināts asinsspiediens;
- grūtības vakaros laikā iemigt un no rītiem pamosties vai, tieši pretēji, pārlieku ātra iešana gulēt un agra celšanās;
- staigāšana, ēšana miegā vai citas savādas, neparastas darbības, notikumi miega laikā;
- pārmērīga kustēšanās, grozīšanās gultā, pat spārdīšanās un kaušanās miegā;
- nemiera, diskomforta sajūta kājās, kas pastiprinās pirms iemigšanas un šo nepatīkamo sajūtu mazina kāju kustināšana;
- bezmiegs, kas izpaužas kā iemigšanas un/vai miega noturības traucējumi. Izņemot situācijas, kad cilvēkam jau ir diagnosticētas tādas saslimšanas kā depresija, hroniska trauksme un cilvēks jau ilgstoši lieto medikamentus Šajās situācijās ir jāvēršas pie psihiatra.
Padomi, kā sagatavoties konsultācijai pie miega speciālista
- Ja vien sūdzības nav akūtas, aizpildīt miega dienasgrāmatu. Tā ārstam būs vieglāk izprast jūsu miega paradumus un miega ilgumu, kā arī atkārtotu vizīšu laikā sekot līdzi ārstēšanas efektivitātei.
- Izveidot sarakstu ar lietotajiem medikamentiem, pārdomāt savu slimību vēsturi.
- Paņemt līdzi iepriekš veikto izmeklējumu rezultātus un citu ārstu speciālistu slēdzienus, pat ja tie tieši nav saistīti ar miegu.
Konsultācijas norise pie miega speciālista
Pirmās konsultācijas laikā tiek izzinātas pacienta sūdzības, dažkārt ārsts var lūgt aizpildīt arī dažādas pašnovērtējuma anketas. Vizītes mērķis ir izprast pacienta problēmu un noteikt iespējamo diagnozi, kā arī, ja nepieciešams, specifiskus miega izmeklējumus, piemēram, poligrāfiju vai polisomnogrāfiju.
Apkopojot pacienta sūdzību izklāstu, aizpildīto dienasgrāmatu, pašvērtējuma anketu datus un miega izmeklējumus, ir iespējams secināt, no kādiem miega traucējumiem cilvēks cieš un cik smagi tie ir, līdz ar to piemērojot optimālāko ārstēšanas stratēģiju.
Miega medicīnā ļoti būtiska loma ir ne tikai medikamentiem, bet arī pacienta iedrošināšanai, izglītošanai, dažādām psihoterapijas metodēm.