NeiroLOR

Sākums / Konsultācijas / NeiroLOR

NeiroLORs Rīgā – Konsultācijas un Izmeklējumi

NeiroLOR Rīgā. Neirolora konsultācijas un izmeklējumi.

Reiboņa dakteris jeb neiroLOR speciālists

Reibst galva? Ja vien tam par iemeslu nav jūtu uzplūds vai karuselis, ir iemesls šo simptomu nopietni uztvert un meklēt palīdzību. Īpaši vecāka gadagājuma cilvēki ar šādām sajūtām samierinās kā ar savam vecumposmam piemītošām, kaut reibonis ir risks veselībai un ārstējams. Reibonim var būt dažādi cēloņi, tostarp tādi, kas saistīti ar dzirdes aparātu. Visprecīzāk iemeslu noteiks ārsts, kurš orientējas gan neiroloģijā, gan otorinolaringoloģijā, – neiroLOR speciālists. Viņš arī vislabāk varēs palīdzēt.

Apmeklē NeiroLOR

Ir tikai dabiski, ja, izkāpjot no karuseļa, jāpieturas, lai nenokristu, taču, ja šāda jutoņa rodas bez redzama iemesla, ir pamats bažām. Reibonis parasti rada sajūtu, ka apkārtējie priekšmeti vai pats cilvēks griežas, svārstās vai krīt. To bieži pavada arī citas sajūtas – slikta dūša, vemšana, samaņas zudums, troksnis ausīs, dzirdes traucējumi. Dažam lēkme ilgst tikai dažus mirkļus, citam nepāriet vairāku stundu un pat dienu laikā.

Reibonis, latīniski – vertigo, ir līdzsvara traucējumi, kas nav slimība, bet gan dažādu slimību simptoms. To var izraisīt līdzsvara traucējumi, bet tā iemesls var būt arī sirds un asinsvadu slimības, smadzeņu, acu bojājumi, saindēšanās, neiroze un citas nopietnas saslimšanas.

Visbiežāk reibonis ir saistīts ar līdzsvara sajūtu, kuru nodrošina iekšējā auss – balansa orgāns. Tam ir ļoti sarežģīta un smalka struktūra. Nonākot sīkiem kalcija karbonāta kristāliņiem līdzsvara aparātā, tas saņem kļūdainus signālus, kuru dēļ rodas nobīde realitātes uztverē un attiecīgi arī nestabilitātes sajūta.

Pateicoties sarežģītajai uzbūvei, balansa aparāts palīdz mums noturēt līdzsvaru, griežoties dejā vai šķērsojot laipu, taču tas var radīt arī raizes. Sūdzības par reiboni ir lielai daļai cilvēku, taču tikai retais uzmeklē dakteri. Tā kā iemesls var būt dažāds, bet īsto cēloni var noteikt tikai speciālists, vizīti atlikt nevajadzētu, īpaši, ja reiboni pavada vēl citi simptomi.

Ārsta palīdzība nekavējoties jāmeklē, ja reiboni pavada –

 • Stipras galvassāpes;
 • Pasliktināta dzirde;
 • Pasliktināta redze un attēla dubultošanās;
 • Grūtības runāt;
 • Samaņas zudums;
 • Grūtības staigāt, ļenganas rokas un kājas;
 • Tirpoņa vai nejutīgums kādā ķermeņa daļā;
 • Sāpes sirds apvidū un sirdsdarbības traucējumi.

Kā notiks vizīte pie ārsta? NeiroLOR

Speciālists Jūs iztaujās par to, cik sen jau sūdzaties par reiboni, kad tas biežāk notiek un kas to izraisa, cik ilgi sūdzības ir un, galvenais, kāda rakstura tās ir. Ārsts vēlēsies zināt arī par citām saslimšanām un medikamentiem, kurus regulāri lietojat. Viņš arī pārbaudīs asinsspiedienu, pulsu, dzirdi un acu kustības, kā arī veiks vestibulārā aparāta pārbaudi, tostarp izmantojot neirofizioloģiskās izmeklēšanas tehnikas. Diagnostikā tiks pielietota mūsdienīga aparatūra, tostarp audiometrs un timpanometrs. Vajadzības gadījumā tiks izmantota arī magnētiskā rezonanse un datortomogrāfija. Ja izrādīsies, ka sūdzībām nav saistības ar bojājumu iekšējā ausī, tiks piesaistīti arī citi speciālisti.

Ārstēšana

Reibonim nav viena cēloņa, un izrietoši arī ārstēšanā nav vienas universālas metodes. Mazināt reiboni var aptuveni nedēļas laikā, taču tā tiek novērsti tikai simptomi. Lai to ārstētu, jāapbruņojas ar pacietību. Atkarībā no slimības tiks izrakstītas zāles, kā arī noteikta cita veida terapija – fizioterapija, tostarp speciāli līdzsvara vingrinājumi, vingrojumi kakla muskuļu grupai, psiholoģiska un cita veida palīdzība –, kas atkarībā no slimības katrā gadījumā atšķirsies.

To, cik ātra un efektīva būs ārstēšana, iespaido vairāki faktori –

 • Slimība, kuras dēļ parādījies reibonis;
 • Savlaicīga ārstēšana;
 • Vecumposma īpatnības;
 • Rehabilitācijas programmas īstenošana.

Noreibt no laimes un nekā cita!

Cilvēka, kas cieš no reiboņa, dzīves kvalitāte krītas – viņš nespēj braukt ar automašīnu, kā arī pārvietojoties pakļauj sevi traumatisma riskam. Tuviniekiem vajadzētu ne tikai ieteikt griezties pie speciālista, bet arī sekot līdzi, lai cilvēkam vienmēr būtu līdzi mobilais telefons, lai viņš laikus varētu paziņot, ja situācija pasliktinās vai gūta trauma.

NeiroLOR ir tas speciālists, pie kura iesakām griezties vispirms. Ja izrādīsies, ka reibonim nav saistības ar līdzsvara aparātu, ārsts nosūtīs pie attiecīga speciālista. Mūsu klīnikā ir plašas iespējas gan noteikt reiboņa cēloni, gan arī to efektīvi ārstēt. Te ir gan laipni un zinoši speciālisti, gan aparatūra, kas ļauj ārstēt atbilstoši augstākajiem mūsdienu medicīnas standartiem. Mūsu dakteri saka – tikai no laimes un mīlestības ir vērts reibt!

Augsti kvalificēts NeiroLOR Rīgā, Brīvības gatvē 410. – GK Neiroklīnika