NeiroLORs

Neirolors - cenas

NeiroLOR pirmreizēja konsultācija 30 min.70,00 EUR
NeiroLOR atkārtota konsultācija (2 mēnešu ietvaros) 20 – 30 min.65,00 EUR
Audiogramma – dzirdes sliekšņa pārbaude25,00 EUR
Timpanometrija – ar impedences mērīšanu, bungādiņas dzirdes skriemeļu aparāta kustīguma noteikšana ar grafisku līknes ceļa attēlošanu15,00 EUR
Galvas impulsa tests (GIT) – vestibulārā aparāta pārbaude40,00 EUR

Neirolors: konsultācijas un izmeklējumi

Reiboņa ārsts jeb neirolors

Reibst galva? Ir iemesls šo simptomu nopietni uztvert un vērsties pēc palīdzības. Īpaši vecāka gadagājuma cilvēki ar šādām sajūtām samierinās kā ar savam vecumposmam piemītošām, kaut reibonis ir risks veselībai un ārstējams. Reibonim var būt dažādi cēloņi. Visprecīzāk iemeslu noteiks ārsts, kurš orientējas gan neiroloģijā, gan otorinolaringoloģijā, – neirolors. Viņš arī vislabāk varēs palīdzēt.

Neirolors

Apmeklē neiroloru

Ir tikai dabiski, ja, izkāpjot no karuseļa, ir jāpieturas, lai nenokristu, taču, ja šāda sajūta rodas bez redzama iemesla, ir pamats bažām. Reibonis parasti rada sajūtu, ka apkārtējie priekšmeti vai pats cilvēks griežas, svārstās vai krīt. To bieži pavada arī citas sajūtas: slikta dūša, vemšana, samaņas zudums, troksnis ausīs, dzirdes traucējumi. Dažam lēkme ilgst tikai dažus mirkļus, citam nepāriet vairākas stundas un pat dienas.

Reibonis, latīniski – vertigo, ir līdzsvara traucējumi, kas nav slimība, bet gan dažādu slimību simptoms. To var izraisīt līdzsvara traucējumi, bet tā iemesls var būt arī sirds un asinsvadu slimības, smadzeņu, acu bojājumi, saindēšanās, neiroze un citas nopietnas saslimšanas.

Reibonis un līdzsvars

Visbiežāk reibonis ir saistīts ar līdzsvara sajūtu, kuru nodrošina iekšējā auss – balansa orgāns. Tam ir ļoti sarežģīta un smalka struktūra. Nonākot sīkiem kalcija karbonāta kristāliņiem līdzsvara aparātā, tas saņem kļūdainus signālus, kuru dēļ rodas nobīde realitātes uztverē un attiecīgi arī nestabilitātes sajūta.

Pateicoties sarežģītajai uzbūvei, balansa aparāts palīdz mums noturēt līdzsvaru, griežoties dejā vai šķērsojot laipu, taču tas var radīt arī raizes. Sūdzības par reiboni ir lielai daļai cilvēku, taču tikai retais vēršas pie ārsta. Tā kā iemesli var būt dažādi, bet īsto cēloni var noteikt tikai speciālists. Vizīti nevajadzētu atlikt, īpaši, ja reiboni pavada vēl citi simptomi.

Ārsta palīdzība nekavējoties jāmeklē, ja reiboni pavada:

  • stipras galvassāpes;
  • pasliktināta dzirde;
  • pasliktināta redze un attēla dubultošanās;
  • grūtības runāt;
  • samaņas zudums;
  • grūtības staigāt, ļenganas rokas un kājas;
  • tirpoņa vai nejutīgums kādā ķermeņa daļā;
  • sāpes sirds apvidū un sirdsdarbības traucējumi.

Vizīte pie neirolora

Kā notiks vizīte pie neirolora

Speciālists iztaujās par to, cik sen jau sūdzaties par reiboni, kad tas biežāk notiek un kas to izraisa, cik ilgi sūdzības ir un, galvenais, kāda rakstura tās ir. Ārsts vēlēsies zināt arī par citām saslimšanām un medikamentiem, kurus regulāri lietojat. Viņš arī pārbaudīs asinsspiedienu, pulsu, dzirdi un acu kustības, kā arī veiks vestibulārā aparāta pārbaudi, tostarp, izmantojot neirofizioloģiskās izmeklēšanas tehnikas, piemēram, galvas impulsa testu. Diagnostikā tiks lietota mūsdienīga aparatūra, tostarp audiometrs un timpanometrs. Ja nepieciešams, tiks izmantota arī magnētiskā rezonanse un datortomogrāfija. Ja izrādīsies, ka sūdzībām nav saistības ar bojājumu iekšējā ausī, tiks piesaistīti arī citi speciālisti.

Ārstēšana

Reibonim nav viena cēloņa un tātad arī ārstēšanā nav vienas universālas metodes. Mazināt reiboni var aptuveni nedēļā līdz četrās nedēļās, taču tā tiek novērsti tikai simptomi. Lai to ārstētu, ir jāapbruņojas ar pacietību. Atkarībā no slimības tiks izrakstītas zāles, kā arī noteikta cita veida terapija – fizioterapija, tostarp īpaši līdzsvara vingrinājumi, vingrojumi kakla muskuļu grupai, psiholoģiska un cita veida palīdzība –, kas atkarībā no slimības katrā gadījumā atšķirsies.

To, cik ātra un efektīva būs ārstēšana, iespaido vairāki faktori:

  • slimība, kuras dēļ ir radies reibonis;
  • savlaicīga ārstēšana;
  • vecumposma īpatnības;
  • rehabilitācijas programmas īstenošana.

Reibonis un dzīves kvalitāte

Cilvēka, kurš cieš no reiboņa, dzīves kvalitāte krītas – viņš nespēj braukt ar automobili, kā arī pārvietojoties pakļauj sevi traumatisma riskam. Tuviniekiem vajadzētu ne tikai ieteikt šādam cilvēkam vērsties pie speciālista, bet arī raudzīties, lai viņam vienmēr būtu līdzi mobilais tālrunis, lai viņš laikus varētu paziņot, ja situācija pasliktinās vai ir gūta trauma.

Neirolors ir speciālists, pie kura iesakām vērsties vispirms. Ja izrādīsies, ka reibonim nav saistības ar līdzsvara aparātu, ārsts nosūtīs pie attiecīga speciālista. Mūsu klīnikā ir plašas iespējas gan noteikt reiboņa cēloni, gan arī to efektīvi ārstēt. Te ir gan laipni un zinoši speciālisti, gan aparatūra, kas ļauj ārstēt atbilstoši augstākajiem mūsdienu medicīnas standartiem.

Augsti kvalificēts neirolors Rīgā, Brīvības gatvē 410, –  GK Neiroklīnika

Sazinies ar mums

Datu pārzinis ir GK Neiroklīnika. Datu apstrāde notiek saskaņā ar Privātuma politiku