Neirosonologs

Sākums / Konsultācijas / Neirosonologs

Neirosonologs Rīgā – Konsultācijas un Izmeklējumi

Neirosonologs Rīgā. Neirosnologa konsultācijas un izmeklējumi

Pie neirosonologa

Diezin vai kāds ikdienā īpaši piedomā pie tā, kā pa neskaitāmu asinsvadu tīklojumu asinis plūst un klusi dara savu darbu, ļaujot mums dzīvot, kustēties, sapņot, priecāties… Taču pietiek kam noiet greizi, lai mēs satrauktos un meklētu ārsta palīdzību. Simptomi bieži ir tādi, kas tikai speciālistam ļauj nojaust, ka vainojamas ir problēmas asinsrites sistēmā. Lai precīzi noteiktu vainu, vajadzīgi ir detalizēti izmeklējumi. Tādus ar apskaužamu precizitāti veic neirosonologs, protams, neba kailām rokām, bet talkā ņemot modernāko aparatūru.

Augsti kvalificēts neirosonologs Rīgā, Brīvības gatvē 410 – GK Neiroklīnika

Neirosonoloģija ir kakla un galvas asinsvadu izmeklēšana ar ultraskaņas dupleksās sonogrāfijas metodi. Speciālisti to rekomendē visos gadījumos, kad ir aizdomas par izmaiņām asinsvados un slimībām, kuras var ietekmēt asinsriti.

Šāda izmeklēšana visbiežāk ir nepieciešama, ja ir:

  • Aizdomas par asinsvadu aterosklerozi;
  • Paaugstināts vai pazemināts asinsspiediens;
  • Paaugstināts holesterīna līmenis asinīs;
  • Galvassāpes vai reibonis, kura izcelsme nav zināma;
  • Ģībonis;
  • Citi neiroloģiski simptomi.

Dupleks skenēšana

Mūsu klīnikā iespējams veikt galvas un kakla asinsvadu dupleks skenēšanu jeb doplerogrāfiju, jeb ultrasonogrāfiju. Tas ir asinsvadu ultraskaņas izmeklējumu veids, kas tiek veikts nolūkā novērtēt asins plūsmu galvas un kakla artērijās. Aparatūra rāda gan anatomisko attēlu, gan arī, kas īpaši svarīgi, reģistrē asins plūsmas virzienu un ātrumu, kas savukārt ārstam ļauj izvērtēt slimības izraisītās pārmaiņas asinsvados un to funkcionālo stāvokli. Dupleks skenēšanā tiek izmantota divu veidu ultraskaņa, tādēļ arī šāds nosaukums.

No šā izmeklējuma nav iemesla baidīties. Tā nav invazīva procedūra un nerada sāpes. Izmeklējums ir piemērots visiem un ir nekaitīgs, jo nav saistīts ar jonizējošo starojumu, tādēļ bez bažām ir pielietojams jebkurā vecumā un atkārtojams pēc vajadzības.

Kādos gadījumos tiek izmantota miega artērijas dupleksskenēšana?

  • Lai novērtētu asinsvada sieniņas biezumu un iespējamo sašaurinājumu. Tam, ka asins plūsma miega artērijā kādu iemeslu dēļ ir traucēta, ir šādas pazīmes: galvassāpes, reibonis, apjukums, miegainība, īslaicīgs aklums vienā acī, īslaicīgi runas traucējumi, kā arī iespējami jušanas un kustību traucējumi. Visas šīs pazīmes var liecināt par insulta attīstību, tādēļ iespējami detalizēta izmeklēšana ir vairāk nekā nepieciešama;
  • Nolūkā izvērtēt, cik veiksmīgas bijušas asins plūsmas atjaunošanas procedūras, lai pārtrauktu, turpinātu vai, iespējams, koriģētu tās;
  • Lai noteiktu iespējamu asinsvadu sieniņu slāņu atdalīšanos;
  • Nolūkā pirms operācijas novērtēt asins plūsmu miega artērijās, īpaši, ja gaidāma sirds vārstuļu operācija vai kāda cita lielāka ķirurģiskā iejaukšanās.

Pateicoties doplerogrāfijas metodei, šodien iespējams veikt detalizētus un slimības diagnozei ļoti nepieciešamus izmeklējumus, piemēram, galvas un kakla asinsvadu, roku un kāju artēriju un vēnu, kā arī vēdera aortas izmeklējumus. Metode palīdz arī noteikt iedzimtas asinsvadu problēmas, tostarp asinsvadu sašaurinājumus un artēriju nosprostojumus, aterosklerozes skartās artērijas, vēnu problēmas un citus veselības riskus.

Kad griezties pie neirosonologa?

Galvas un kakla asinsvadu izmeklējums ir ieteicams, ja Jums ir galvassāpes, reibonis, paaugstināts asinsspiediens, holesterīna vielmaiņas traucējumi, mugurkaula kakla daļas deformācija vai kāds cits simptoms, kura iemesls ir jāprecizē. Dupleksskenēšana ārstam palīdz novērtēt situāciju arī pēc pārciesta insulta, kā arī galvas un kakla traumām. Savukārt kāju un roku izmeklējumi ar moderno aparatūru palīdzēs noteikt, kāds ir iemesls mūždien salstošiem un tirpstošiem locekļiem, to sāpēm un pietūkumam. Vēdera aortas un lielās dobās vēnas izmeklējumi var būt ļoti informatīvi ārstam, lai noteiktu gadījumus, kad paaugstināts asinsspiediens norāda, piemēram, uz nieru vai kādu citu orgānu problēmām.

Lai kāda būtu Jūsu problēma, mūsu klīnikā Jūs sagaidīs laipns personāls un zinoši speciālisti, kas savā darbā izmanto ultrasonogrāfiskās un neirosonoloģiskās metodes nolūkā iegūt pilnīgu informāciju par pacienta veselības stāvokli, lai noteiktu precīzu diagnozi, kā arī izvēlētos situācijai atbilstošāko ārstēšanu, par kuras sekmību turklāt iespējams pārliecināties, atkārtoti talkā ņemot jau minētās metodes.

Augsti kvalificēts neirosonologs Rīgā, Brīvības gatvē 410. – GK Neiroklīnika