Neirosonologs

Neirosonologs: konsultācijas un izmeklējumi

Diezin vai kāds ikdienā īpaši domā par to, kā pa neskaitāmu asinsvadu tīklojumu asinis plūst un klusi dara savu darbu, ļaujot mums dzīvot, kustēties, sapņot, priecāties. Taču pietiek kaut kam noiet greizi, lai mēs satrauktos un vērstos pie ārsta pēc palīdzības. Simptomi bieži ir tādi, kas tikai speciālistam ļauj nojaust, ka vainojamas ir problēmas asinsrites sistēmā. Lai precīzi noteiktu vainu, ir nepieciešami sīki izmeklējumi. Tādus veic neirosonologs, lietojot modernāko aparatūru.

Augsti kvalificēts neirosonologs Rīgā, Brīvības gatvē 410, GK Neiroklīnikā

Neirosonologs

Neirosonoloģija ir kakla un galvas asinsvadu izmeklēšana ar ultraskaņas dupleksās sonogrāfijas metodi. Speciālisti to iesaka visos gadījumos, kad ir aizdomas par izmaiņām asinsvados un slimībām, kas var ietekmēt asinsriti.

Šāda izmeklēšana visbiežāk ir nepieciešama, ja ir:

  • aizdomas par asinsvadu aterosklerozi;
  • paaugstināts vai pazemināts asinsspiediens;
  • paaugstināts holesterīna līmenis asinīs;
  • galvassāpes vai reibonis, kura izcelsme nav zināma;
  • ģībonis;
  • citi neiroloģiski simptomi.

Dupleksskenēšana

Mūsu klīnikā ir iespējams veikt galvas un kakla asinsvadu dupleksskenēšanu jeb doplerogrāfiju, jeb ultrasonogrāfiju. Tas ir asinsvadu ultraskaņas izmeklējumu veids, kas tiek veikts nolūkā novērtēt asins plūsmu galvas un kakla artērijās. Aparatūra rāda gan anatomisko attēlu, gan arī, kas ir īpaši svarīgi, reģistrē asins plūsmas virzienu un ātrumu, tas savukārt ļauj ārstam izvērtēt slimības izraisītās pārmaiņas asinsvados un to funkcionālo stāvokli. Dupleksskenēšanā tiek izmantota divu veidu ultraskaņa, tādēļ arī šāds nosaukums.

No šā izmeklējuma nav iemesla baidīties. Tā nav invazīva procedūra un nerada sāpes. Izmeklējums ir piemērots visiem un ir nekaitīgs, jo nav saistīts ar jonizējošo starojumu, tādēļ bez bažām ir lietojams jebkurā vecumā un atkārtojams pēc vajadzības.

Kādos gadījumos tiek izmantota miega artērijas dupleksskenēšana?

  • Lai novērtētu asinsvada sieniņas biezumu un iespējamo sašaurinājumu. Tam, ka asins plūsma miega artērijā kaut kādu iemeslu dēļ ir traucēta, ir šādas pazīmes: galvassāpes, reibonis, apjukums, miegainība, īslaicīgs aklums vienā acī, īslaicīgi runas traucējumi, kā arī iespējami jušanas un kustību traucējumi. Visas šīs pazīmes var liecināt par insulta attīstību, tādēļ iespējami sīka izmeklēšana ir vairāk nekā nepieciešama.
  • Nolūkā izvērtēt, cik veiksmīgas ir bijušas asins plūsmas atjaunošanas procedūras, lai pārtrauktu, turpinātu vai, iespējams, koriģētu tās.
  • Lai noteiktu iespējamu asinsvadu sieniņu slāņu atdalīšanos.
  • Nolūkā pirms operācijas novērtēt asins plūsmu miega artērijās, īpaši, ja ir gaidāma sirds vārstuļu operācija vai cita lielāka ķirurģiskā iejaukšanās.

Pateicoties doplerogrāfijas metodei, šodien ir iespējams veikt sīkus un slimības diagnozei ļoti nepieciešamus izmeklējumus, piemēram, galvas un kakla asinsvadu, perifēro nervu, locītavu, vēdera dobuma, vairogdziedzera izmeklējumus. Metode ļauj arī noteikt iedzimtas asinsvadu problēmas, tostarp asinsvadu sašaurinājumus un artēriju nosprostojumus, aterosklerozes skartās artērijas, un citus veselības riskus.

Kad vērsties pie neirosonologa?

Galvas un kakla asinsvadu izmeklējums ir ieteicams, ja ir galvassāpes, reibonis, paaugstināts asinsspiediens, holesterīna vielmaiņas traucējumi, mugurkaula kakla daļas deformācija vai cits simptoms, kura cēlonis ir jāprecizē. Dupleksskenēšana ļauj ārstam novērtēt situāciju arī pēc pārciesta insulta, kā arī galvas un kakla traumām. Vēdera dobuma izmeklējumi var būt ļoti informatīvi ārstam, lai noteiktu gadījumus, kad paaugstināts asinsspiediens norāda, piemēram, uz nieru vai citu orgānu problēmām.

Lai kāda būtu pacienta problēma, mūsu klīnikā sagaidīs laipns personāls un zinoši speciālisti, kuri savā darbā izmanto ultrasonogrāfiskās un neirosonoloģiskās metodes, lai iegūtu pilnīgu informāciju par pacienta veselības stāvokli, noteiktu precīzu diagnozi, kā arī izvēlētos situācijai atbilstošāko ārstēšanu, par kuras sekmību turklāt ir iespējams pārliecināties, atkārtoti ņemot talkā jau minētās metodes.

Augsti kvalificēts neirosonologs Rīgā, Brīvības gatvē 410, – GK Neiroklīnika

Sazinies ar mums

Datu pārzinis ir GK Neiroklīnika. Datu apstrāde notiek saskaņā ar Privātuma politiku