Reimatologs

Reimatologs - cenas

Reimatologa pirmreizēja konsultācija 45 min. 90,00 EUR
Reimatologa atkārtota konsultācija (2 mēnešu ietvaros) 30 – 45 min. 80,00 EUR

Reimatologs: konsultācijas un izmeklējumi

Reimatologs: uzticams palīgs ārstēšanās un rehabilitācijas procesā

Locītavu sāpes un stīva mugura nav vainas, ar kurām jāsamierinās. Tās un daudzas citas reimatiskas saslimšanas mūsdienās ir efektīvi ārstējamas. Reimatologs ir speciālists, kurš diagnosticēs kaiti, konsultēs un ārstēs kaulu, locītavu un saistaudu problēmu gadījumā.

Reimatologa darbalauks

Reimatologs un viņa darbalauks

Locītavu un kaulu sāpes rodas pēkšņi un liek dzīves skrējienā uz brīdi apstāties. Visbiežāk cilvēks vēlas tableti sāpju remdēšanai, lai mēģinātu tikt līdzi dzīves steigai. Kad nelīdz ne pretsāpju, ne pretiekaisuma līdzekļi, kad locītavas ir pietūkušas, stīvums tik viegli vairs nepazūd, kļūst grūti ne tikai tikt augšā pa kāpnēm, bet arī staigāt, ārsta vizīte vairs nav atliekama. Reimatologs palīdzēs gan remdēt sāpes, gan mazināt stīvumu. Der tikai ņemt vērā, ka būtu ieteicams vērsties pie ārsta, rodoties jau pirmajiem simptomiem, un negaidīt, līdz sāpes vairs nav ciešamas, jo, laikus sākta, ārstēšana būs sekmīgāka.

Reimatologa darbalauks ir kaulu, locītavu un saistaudu slimības. Viņš sniedz konsultācijas, diagnosticē un ārstē, kā arī iesaka labāko rehabilitācijas kursu.

Raksturīgākās reimatologa pacientu sūdzības:

  • locītavu sāpes un pietūkums;
  • stīvuma sajūta locītavās un mugurkaulā;
  • muskuļu sāpes;
  • ilgstoši paaugstināta temperatūra;
  • svara zudums;
  • nespēks;
  • izsitumi un cita veida ādas bojājumi.

Kā noritēs vizīte pie reimatologa?

Pirmās vizītes laikā reimatologs iztaujās, tādēļ ir svarīgi jau iepriekš šai sarunai sagatavoties, lai varētu sniegt ziņas par sūdzībām, kuru dēļ esat ieradies, kā arī slimībām, kas agrāk ir pārciestas vai vēl arvien nomoka. Ārsts vēlēsies zināt, kuras locītavas sāp un vai kustības mazina vai palielina sāpes. Viņš arī gribēs zināt, vai kādreiz ir bijušas traumas un ar kādām kaitēm ir sirguši asinsradinieki. Reimatologs arī iztaujās par zālēm, kuras pašlaik lietojat, un to devām, tostarp tiem medikamentiem, kas nav saistīti ar konkrēto veselības problēmu. Uz vizīti noteikti ņemiet līdz arī līdz šim veikto izmeklējumu ‒ rentgena, datortomogrāfijas, ultrasonogrāfijas, magnētiskās rezonanses un citu ‒ rezultātus.

Ārsts vizītes laikā iztaustīs locītavas un pārbaudīs muskuļu spēku. Ja viņam radīsies aizdomas par locītavu slimību, viņš noteiks analīzes un testus. Reimatologs ārstē daudz slimību, artrītam vien ir neskaitāmi veidi, katram no tiem ir nepieciešama atšķirīga pieeja.

Lai noteiktu reimatisma cēloni, ir nepieciešams rūpīgs diagnosticējošais darbs: gan laboratoriskie, gan arī citi izmeklējumi.

Klīnikā piedāvājam ultrasonogrāfijas pakalpojumu, lai iegūtu precīzu informāciju par iekšējo orgānu, locītavu un saistaudu stāvokli.

Savukārt rentgenuzņēmums ļaus novērtēt mīkstos audus un locītavu saites, kā arī pārliecināties, vai locītavās nav palielināts šķidruma daudzums un nav notikušas skrimšļaudu vai citas izmaiņas. Datortomogrāfija ļaus novērtēt kaulaudus, skriemeļus un starpskriemeļu diskus. Magnētiskā rezonanse būs nepieciešama, ja reimatologs gribēs pārbaudīt menisku, cīpslu un skrimšļaudu stāvokli un pārliecināties, ka kaulu smadzenēs nav radusies tūska.

Reimatiskās slimības ir grūti diagnosticējamas, turklāt arī to ārstēšana nav vienkārša, tādēļ procesā nereti tiek iesaistīti arī citu nozaru speciālisti. Mūsu klīnikā reimatologi sadarbojas ar imunologu, infektologu, kardiologu, traumatologu, neirologu, nefrologu, kā arī citiem speciālistiem. Reimatisma problēmu novēršanā tiek iesaistīti arī fizioterapijas un fizikālās terapijas speciālisti.

Ārstēšana un rehabilitācija

Ārstniecībā mūsdienās tiek izmantoti efektīvi medikamenti, tostarp bioloģiskie, kas spēj izmainīt slimības gaitu un piedāvā jaunas ārstēšanas iespējas.

Reimatoloģija nemitīgi attīstās. Īpaši pēdējā laikā zinātnē ir vērojams straujš progress, kas, protams, atspoguļojas arī ārstēšanas un profilakses pasākumos, kurus ārsti šodien saviem klientiem var piedāvāt, tādēļ nav iemesla samierināties ar reimatiskām sāpēm kā ar kaut ko neizbēgamu vai vecumam raksturīgu.

Reimatisma gadījumā, īpaši, ja ir skartas locītavas, svarīga ir rehabilitācija. Mūsu klīnikā strādā zinoši speciālisti ar lielu pieredzi un labiem rezultātiem.

Reimatoloģiska rakstura sūdzības ir vienas no biežākajām, ar kurām cilvēki vēršas pie ārsta. Neārstēta reimatiska slimība var būt cēlonis nopietnām veselības problēmām. Mūsu klīnikā strādā sava aroda profesionāļi, kuri nemitīgi apgūst jaunāko nozarē un piedāvā saviem pacientiem modernāko ārstniecību, kā arī konsultācijas draudzīgā gaisotnē un ieteikumus atbilstošam dzīves režīmam un fiziskām aktivitātēm.

Augsti kvalificēts reimatologs Rīgā, Brīvības gatvē 410, – GK Neiroklīnika

Sazinies ar mums

Datu pārzinis ir GK Neiroklīnika. Datu apstrāde notiek saskaņā ar Privātuma politiku