Reimatologs

Sākums / Konsultācijas / Reimatologs
Reimatologs Rīgā Konsultācijas un Izmeklējumi izmeklējumu norise

Reimatologs Rīgā – Konsultācijas un Izmeklējumi

Reimatologs – uzticams palīgs ārstēšanās un rehabilitācijas ceļā

Locītavu sāpes un stīva mugura nav vainas, ar kurām jāsamierinās. Tās un daudzas citas reimatiskas saslimšanas šodien ir efektīvi ārstējamas. Reimatologs ir speciālists, kurš diagnosticēs kaiti, konsultēs un ārstēs kaulu, locītavu un saistaudu problēmu gadījumā.

Reimatologs Rīgā Konsultācijas un Izmeklējumi GK neiroklīnika procedūras norise

Reimatologs un viņa darba lauks

Locītavu un kaulu sāpes parādās pēkšņi, un tās liek dzīves skrējienā uz brīdi apstāties. Visbiežāk cilvēks meklē kādu tableti sāpju remdēšanai, lai mēģinātu dzīves steigai līdzi tikt. Kad nelīdz ne pretsāpju, ne pretiekaisuma līdzekļi, kad locītavas ir pietūkušas, stīvums tik viegli vairs nepazūd, kļūst grūtu ne tikai pa kāpnēm augšā tikt, bet arī staigāt, ārsta vizīte vairs nav atliekama. Reimatologs palīdzēs gan sāpes remdēt, gan stīvumu mazināt. Der tikai atcerēties, ka labāk būtu uzmeklēt dakteri jau pie pirmajiem simptomiem un negaidīt, līdz sāpes vairs nav ciešamas, jo, laikus sākta, ārstēšana būs sekmīgāka.

Reimatologa darba lauks ir kaulu, locītavu un saistaudu slimības. Viņš sniedz konsultācijas, diagnosticē un ārstē, kā arī iesaka labāko rehabilitācijas kursu.

Raksturīgākās reimatologa pacientu sūdzības ir:

  • locītavu sāpes un pietūkums;
  • stīvuma sajūta locītavās un mugurkaulā;
  • muskuļu sāpes;
  • ilgstoši paaugstināta temperatūra;
  • svara zudums;
  • nespēks;
  • izsitumi un cita veida ādas bojājumi.

Kā noritēs vizīte pie reimatologa?

Pirmās vizītes laikā reimatologs Jūs iztaujās, tādēļ svarīgi jau iepriekš šai sarunai sagatavoties, lai varētu sniegt ziņas par sūdzībām, kuru dēļ esat ieradies, kā arī slimībām, kuras agrāk pārciestas vai vēl arvien nomoka. Dakteris vēlēsies no Jums dzirdēt, kuras locītavas sāp un vai kustības mazina vai palielina sāpes. Viņš arī gribēs zināt, vai Jums kādreiz bijušas traumas un ar kādām kaitēm sirguši asinsradinieki. Reimatologs arī iztaujās par zālēm, kuras pašlaik lietojat, un to dozām, tostarp tiem medikamentiem, kas nav saistīti ar konkrēto veselības problēmu. Uz vizīti noteikti ņemiet līdz arī līdz šim veikto izmeklējumu rezultātus, tostarp rentgena, datortomogrāfijas, ultrasonogrāfijas, magnētiskās rezonanses un citus.

Ārsts vizītes laikā iztaustīs Jūsu locītavas un pārbaudīs muskuļu spēku. Ja viņam radīsies aizdomas par kādu locītavu slimību, viņš nozīmēs analīzes un testus. Reimatologs ārstē daudz slimību, artrītam vien ir neskaitāmi veidi, kas katrs prasa atšķirīgu pieeju.

Lai noteiktu reimatisma cēloni, nepieciešams rūpīgs diagnosticējošais darbs – gan laboratorijas, gan arī citi izmeklējumi. Mēs piedāvājam ultrasonogrāfijas pakalpojumu nolūkā iegūt precīzu informāciju par iekšējo orgānu, locītavu un saistaudu stāvokli, kā arī attēlu diagnostikas izmeklējumus – rentgenu, magnētisko rezonansi un datortomogrāfiju. Rentgena uzņēmums palīdzēs novērtēt mīkstos audus un locītavu saites, kā arī pārliecināties, vai locītavās nav palielināts šķidruma daudzums un notikušas skrimšļaudu vai kādas citas izmaiņas. Savukārt datortomogrāfija ļaus novērtēt kaulaudus, skriemeļus un starpskriemeļu diskus. Magnētiskā rezonanse būs vajadzīga, ja reimatologs gribēs pārbaudīt menisku, cīpslu un skrimšļaudu stāvokli un pārliecināties, vai kaulu smadzenēs nav radusies tūska.

Reimatiskās slimības ir grūti diagnosticējamas, turklāt arī to ārstēšana nav vienkārša, tādēļ procesā nereti tiek iesaistīti arī citu nozaru speciālisti. Mūsu klīnikā reimatologam ir izveidojusies laba sadarbība ar imunologu, infektologu, kardiologu, traumatologu, neirologu, nefrologu, dermatologu, kā arī citiem speciālistiem. Reimatisma problēmu novēršanā tiek iesaistīti arī fizioterapijas un fizikālās terapijas speciālisti.

Ārstniecībā šodien tiek izmantoti efektīvi medikamenti, tostarp bioloģiskie, kas spēj izmainīt slimības gaitu un piedāvā jaunas ārstēšanas iespējas.

Reimatoloģija nemitīgi attīstās. Īpaši pēdējā laikā zinātnē vērojams straujš progress, kas, protams, atspoguļojas arī ārstēšanas un profilakses pasākumos, kurus ārsti šodien saviem klientiem var piedāvāt, tādēļ nav iemesla ar reimatiskām sāpēm samierināties kā ar kaut ko neizbēgamu vai vecumam raksturīgu.

Reimatisma gadījumā, īpaši, ja ir skartas locītavas, svarīga ir rehabilitācija. Mūsu klīnikā strādā zinoši speciālisti ar lielu pieredzi un labiem rezultātiem šādās jomās –

  • dziednieciskā masāža;
  • fizikālā terapija, tostarp ūdensdziedniecība un siltumterapija;
  • ārstnieciskā vingrošana un cita veida kustību terapija.

Reimatoloģiska rakstura sūdzības ir vienas no biežākajām, ar kurām cilvēki vēršas pie ārsta. Neārstēta reimatiska slimība var būt par iemeslu nopietnām veselības problēmām. Mūsu klīnikā strādā sava aroda profesionāļi, kas nemitīgi apgūst jaunāko nozarē un saviem pacientiem piedāvā modernāko ārstniecību, kā arī konsultācijas draudzīgā atmosfērā un rekomendācijas atbilstošam dzīves režīmam un fiziskām aktivitātēm.

Augsti kvalificēts reimatologs Rīgā, Brīvības gatvē 410. – GK Neiroklīnika

Reimatologs Rīgā veic izmeklējumus