Noderīgi

Noderīgi

Temati
Cita informācija
Slimības
Simptomi
01-Kā-algologs-ārstē-muguras-lejas-daļas-sāpes

Kā algologs ārstē muguras lejas daļas sāpes?

Muguras lejasdaļas sāpes ir pārsteidzoši izplatīta problēma mūsdienās. Daudzi cilvēki cieš no šīm sāpēm visā pasaulē un tās var ietekmēt viņu ikdienas aktivitātes.

Dati liecina, ka muguras sāpes ir visizplatītākās sāpes pasaulē un tās ir otrais visbiežāk sastopamais iemesls, kādēļ cilvēki vēršas pie ārstiem, tieši pēc galvassāpēm. Pēc Pasaules Veselības organizācijas datiem, aptuveni 80% cilvēku vismaz reizi savā dzīvē saskaras ar muguras sāpēm, un aptuveni 20% cilvēku cieš no hroniskām muguras sāpēm.

Lasīt vairāk...
02-Kā-algologs-ārstē-hroniskas-galvassāpes,-migrēnu

Kā algologs ārstē hroniskas galvassāpes, migrēnu?

Algologs, pirmkārt, spēs atšķirt dažādus galvas sāpju veidus un attiecīgi pielāgos terapiju. Pirmais, kas būtu jādara – jāizslēdz tā dēvētos sarkano karogu simptomus, tad būtu jāanalizē galvas sāpju dienasgrāmata. Galvassāpju dienasgrāmata ir instruments, kas palīdz pacientiem un ārstiem uzzināt vairāk par galvassāpju cēloņiem, raksturu un intensitāti. Tā ir dienasgrāmata, kurā pacients reģistrē savas galvassāpes, to izpausmes, cēloņus un to, kādas darbības vai ārstēšanas palīdzēja vai nē.

Lasīt vairāk...
01-Kas-ir-radikulāras-sāpes-Kā-ārstēt-radikulāras-sāpes

Kas ir radikulāras sāpes? Kā ārstēt radikulāras sāpes?

Radikulāras sāpes ir sāpes, kas rodas, kad kāda no nervu saknītēm, kas iziet no muguras smadzenēm, tiek saspiesta vai bojāta. Šīs sāpes var izplatīties no muguras lejasdaļas līdz pat pēdām. Bet ja nervu saknīte ir saspiesta mugurkaula kakla daļā, tad sāpes var būt kaklā, plecā, lāpstiņā un izplatīties pa roku līdz pirkstiem, var attīstīties ekstremitātes vājums.

Lasīt vairāk...
01-Kāpēc-jāārstē-hroniskas-sāpes-un-ko-ārstē-algolgs

Kāpēc jāārstē hroniskas sāpes un ko ārstē algolgs?

Galvenais, kas ir jāatceras par sāpju ārstēšanu, ir precīza diagnozes uzstādīšana un sāpju iemesla atrašana. Te priekšroka ir algologam, jo tas ir ārsts, kurš spēj atšķirt dažādas sāpes: nociceptīvas sāpes, neiropātiskas sāpes, somatoformas sāpes un pārzina retos sāpju sindromus, piemēram, fibromialģiju, atipiskas sejas sāpes, komplekso reģionālo sāpju sindromu un citus.

Lasīt vairāk...
Krākšana var būt nopietnas slimības simptoms

Krākšana var būt nopietnas slimības simptoms.

Vai dažkārt dienā tu jūties miegains? Vakaros nespēj līdz galam noskatīties filmu, televīzijas pārraidi? Apkārtējie mēdz žēloties par krākšanu, kas gulēšanu vienā telpā ar tevi padara neiespējamu? Varbūt, ka tas nav nekas nopietns, tomēr var izrādīties arī citādi. Krākšana, iespējams, signalizē par nopietnas slimības draudiem, kas mēdz būt par iemeslu problēmām privātajā un sabiedriskajā dzīvē.

Lasīt vairāk...
WatchPAT-ONE-lietošanas-instrukcija

Miega diagnostika ar vienreiz lietojamo poligrāfu (instrukcija)

Izmeklē savu miegu neizejot no mājām!
Pirmā un vienīgā vienreizējās lietošanas ierīce miega diagnostikai – WatchPAT ONE.
Tagad veikt miega diagnostiku ir vienkārši kā 1-2-3: Pasūti ierīci un izmantot to varēsi 30 dienu laikā no iegādes dienas, saņemot iekārtu ielādē WatchPAT bezmaksas aplikāciju savā smartfonā un seko instrukcijām latviešu vai krievu valodā un dodies gulēt.

Lasīt vairāk...
Atēnu bezmiega skala

Atēnu bezmiega skala

Šī skala piedāvā Jums pašam/ pašai izvērtēt jebkādas miega problēmas, ja tādas Jums jebkad ir bijušas. Lūdzu, atzīmējiet (apvelciet atbilstošo numuru) zemāk minētos skalas punktus, kas nosaka Jūsu grūtību ar miegu izvērtēšanu, domājot, ka tas notikušas ne mazāk kā trīs reizes nedēļā pēdējā mēneša laikā.

Lasīt vairāk...
Epvorta (Epworth) miegainības skala

Epvorta (Epworth) miegainības skala

Cik iespējami ir tas, ka Jūs varētu iesnausties vai aizmigt situācijās, kas ir aprakstītas zemāk, salīdzinot ar parastu noguruma sajūtu? Tas attiecās uz Jūsu parasto dzīvi pēdējā laikā. Pat ja Jūs nepiedzīvojāt līdzīgas situācijas pēdējā laikā, pacentieties iztēloties, kā šīs situācijas Jūs ietekmētu. Izmantojiet šo skalu un izvēlēties ciparu, kas vislabāk atbilst katrai situācijai.

Lasīt vairāk...
STOP BANG skala

STOP BANG skala — miega apnojas tests

Aizpildiet vienkāršu testu, ar kura palīdzību Jūs varat novērtēt, vai Jums ir nepieciešama miega funkciju izvērtēšana. Miega traucējumi var radīt miega apnojas risku, kas negatīvi ietekmē dzīves un miega kvalitāti un veselību.

Lasīt vairāk...
Toronto slimnīcu modrības tests (THAT)

Toronto slimnīcu modrības tests (THAT)

Cik iespējami ir tas, ka Jūs varētu iesnausties vai aizmigt situācijās, kas ir aprakstītas zemāk, salīdzinot ar parastu noguruma sajūtu? Tas attiecās uz Jūsu parasto dzīvi pēdējā laikā. Pat ja Jūs nepiedzīvojāt līdzīgas situācijas pēdējā laikā, pacentieties iztēloties, kā šīs situācijas Jūs ietekmētu. Izmantojiet šo skalu un izvēlēties ciparu, kas vislabāk atbilst katrai situācijai.

Lasīt vairāk...
Multipla skleroze

Multiplā skleroze

Multiplā skleroze (MS) ir autoimūna slimība, kuras laikā rodas imūnsistēmas darbības traucējumi. Imūnsistēma sāk cīnīties ne tikai pret baktērijām un citiem „iebrucējiem”, bet arī kļūdaini uzbrūk organisma audiem.

Lasīt vairāk...
INSULTS Laiks Smadzenes

INSULTS, Laiks=Smadzenes VIDEO

Atzīmējot Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Insulta vienības 20 gadu jubileju, slimnīcas pieredzējušie neirologi profesora Gunta Kareļa vadībā, sadarbībā ar pacientu biedrību “ParSirdi.lv” un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta kolēģiem, ir sagatavojuši informatīvi izglītojošu videoklipu “Laiks=Smadzenes”, kurā stāsta par insulta ārstēšanas procesu un atgādina to, cik svarīgi ir pamanīt pirmās insulta pazīmes un nekavējoties nogādāt cilvēku ārstniecības iestādē, kur ir tuvākā insulta vienība.

Lasīt vairāk...
Miega traucejumi un pirmie soli veseligakam miegam

Miega traucējumi un pirmie soļi veselīgākam miegam

Pilnvērtīgs miegs ir ļoti būtiska mūsu ikdienas sastāvdaļa un lielā mērā nosaka mūsu dzīves kvalitāti, kā arī ietekmē veselību.

Diemžēl mūsdienu pasaulē viena no pirmajām lietām, ko cilvēks ziedo, lai iegūta vairāk laika aizvien pieaugošajam dzīves ritmam, ir miegs. Pilnvērtīgs miegs nereti tiek uzskatīts kā luksus pasākums, nevis kā absolūti nepieciešama fizioloģiska vajadzība. Ilgtermiņa sekas, ko rada nepietiekams un nekvalitatīvs miegs, bieži vien paliek nenovērtētas. Slikts miegs rada risku veselībai un negatīvi ietekmē dzīves kvalitāti.

Lasīt vairāk...
pirmā lēklme bezsamaņa epilepsija gkneiroklinika

Pirmā lēkme

Pirmā lēkme – bezsamaņa, epilepsijas lēkme u. c. – var izraisīt pamatīgu paniku gan pašam slimniekam, gan viņa tuviniekiem, tāpēc GK Neiroklīnikā ir iespēja saņemt konsultāciju pēc pirmās lēkmes. Šīs konsultācijas nolūks ir izzināt apstākļus, sajūtas, notikumu gaidu u. c., lai veiktu tālākus izmeklējumus un noteiktu lēkmes cēloni, kā arī piemērotu risinājumus nākotnei.

Lasīt vairāk...
sirds kardiostimulatori gkneiroklinika noderīga informācija

Kardiostimulatori un to pārbaude

Regulāra kardiostimulatora pārbaude ir būtiska tā nēsātāja drošībai un dzīves kvalitātes uzlabošanai.

Ar četriem dažādiem aparātiem, jo katrs stimulatoru ražotājs ir izveidojis savu diagnostikas ierīci, kuru nevar izmantot, lai pārbaudītu cita ražotāja stimulatorus, šīs pārbaudes var ambulatori veikt mūsu klīnikā, jo tā ir neliela procedūra, kas ilgst aptuveni 30 minūtes.

Lasīt vairāk...
Imunitāte un autoimūno patoloģiju slimības

Imunitāte un autoimūno patoloģiju slimības

Imunitāte ir neuzņēmība, kas var būt iedzimta (ģenētiski noteikta) vai iegūta (izveidojas dzīves laikā pēc dabiskas vai mākslīgi izraisītas (vakcinējoties) saskares ar noteiktiem slimību izraisītājiem).

Imūnsistēma dod mums iespēju dzīvot un izdzīvot šai pasaulē, jebkādos ekstremālos apstākļos pasargājot organismu no visa svešā un bīstamā (baktērijas, vīrusi, sēnītes, parazīti, stresi, radiācija, zāļu nesistemātiska lietošana un citi faktori).

Lasīt vairāk...
Galvasapju kalendars un skalas

Galvassāpju kalendārs un skalas

Lejupielādējiet galvassāpju dienasgrāmatu un veiciet ierakstus tajā, lai palīdzētu ārstam labāk iepazīties ar Jūsu ikdienas dzīvi un precīzāk izvērtēt iespējamos cēloņus, kā arī diagnostikas un ārstēšanas risinājumu.

Lasīt vairāk...
GK-Neiroklinikas-Galvassapju-kabinets-galvassapes

Galvassāpes

GK Neiroklīnikas Galvassāpju kabinets ir viens no nedaudzajiem specializētajiem galvassāpju kabinetiem Latvijā. Šeit tiek piedāvāta pieredzējušu neirologu un fizioterapeitu veikta daudzpusīga galvassāpju aprūpe. Pacientam tiek sastādīts daudzprofilu ārstēšanas plāns, kurā ir ieteiktas individuāli piemērotas dzīvesveida pārmaiņas, nodarbes un zāļu terapija.

Lasīt vairāk...
reibst galva galvas reiboni gkneiroklinika informācija

Galvas reiboņi

Vienīgais Reiboņa kabinets Latvijā, kur var saņemt augsti kvalificētu speciālistu (neirootorinolaringologa un neirologa) konsultāciju. Diagnostika tiek veikta, izmantojot modernu aparatūru: audiometru, timpanometru, kā arī Latvijā vienīgo galvas impulsa izmeklējuma ierīci.

Lasīt vairāk...
atminas traucejumi alcheimera slimiba gkneiroklinika informācija

Atmiņa

Atmiņas traucējumu nefarmakoloģiska un farmakoloģiska ārstēšana ir galvenais, kāpēc slimnieki meklē aprūpi. Slimniekiem un viņu ģimenēm ir vajadzīgas ārstēšanas metodes, kas optimizē slimnieku atlikušos izziņas resursus.

Visvairāk kropļojošo Alcheimera slimības iezīmju un citu kognitīvo traucējumu vidū ir uzvedības un psiholoģiskie simptomi, kas parādās daudziem slimniekiem. Vairāk nekā 90 procentiem pacientu ar Alcheimera slimību ir dažādu veidu uzvedības novirzes. Apātija, depresija, uzbudinājums, psihoze, uzbudināmība un miega traucējumi ir īpaši izplatīti.

Lasīt vairāk...
galvas un kakla asinsvadu izmeklesana gk neiroklinika informācija

Asinsvadu slimību profilakse

Asinsvadu slimību profilakses kabinets piedāvā galvas un kakla asinsvadu kompleksu izmeklēšanu. Klīnikā nodrošinām neirologu konsultācijas, galvas un kakla asinsvadu sonogrāfiju, ehokardiogrāfiju un asins analīzes. Diagnostiku veicam ar modernu specializēto aparatūru, tā ir nekaitīga un nesāpīga.

Lasīt vairāk...

Sazinies ar mums

Datu pārzinis ir GK Neiroklīnika. Datu apstrāde notiek saskaņā ar Privātuma politiku