Galvassāpes

Sākums / Galvassāpes
Galvassāpes

Galvassāpes

GK Neiroklīnikas Galvassāpju kabinets ir viens no nedaudzajiem specializētajiem galvassāpju kabinetiem Latvijā. Šeit tiek piedāvāta pieredzējušu neirologu un fizioterapeitu veikta daudzpusīga galvassāpju aprūpe. Pacientam tiek sastādīts daudzprofilu ārstēšanas plāns, kurā ir ieteiktas individuāli piemērotas dzīvesveida pārmaiņas, nodarbes un zāļu terapija.

Kas ir galvassāpes

Galvassāpes rodas galvā vai mugurkaulāja kakla daļā. Sāpes rodas audos un struktūrās, kas apņem mugurkaulāja kakla daļu, galvaskausu vai galvas smadzenes. Ne galvas, ne muguras smadzenēm nav nervu, kas izraisa sāpju sajūtu, tāpēc sāp audi, kas ieskauj galvaskausa kaulus un muskuļus, deguna blakusdobumus, acis, ausis, kā arī audi, kas pārklāj smadzeņu un mugurkaula virsmu, artērijas, vēnas un nervus. Galvassāpes var būt asas, trulas, pulsējošas, vienmērīgas, vieglas vai intensīvas.

Izšķir primārās un sekundārās galvassāpes.

  • Primārās galvassāpes ir tādas galvassāpes, kam nav īpaša izskaidrojoša un ārstējama iemesla, piemēram, migrēna, saspringuma vai kūlīšu veida galvassāpes.
  • Sekundāro galvassāpju pamatā ir cita ārstējama vai pārejoša slimība, piemēram, gripa ar paaugstinātu temperatūru, deguna gļotādas iekaisums, acu iekaisums, galvas asinsvadu iekaisums vai zobu iekaisums.

Mūsdienās ir ārstējamas ne tikai sekundārās galvassāpes, kad ārstē īpašo galvassāpju cēloni, bet arī primārās galvassāpes – tās galvassāpes, kam nav īpaša izskaidrojoša iemesla.

Ārstēšanas metodes

Visa pamatā ir vispārēja neiroloģiskā stāvokļa novērtēšana, kas ārstam sniedz ieskatu par iespējamiem galvassāpju cēloņiem un vēlamajām ārstēšanas iespējām.

  1. Zāļu terapija. Individualizētas medikamentozas ārstēšanas ieteikumi tiek sniegti, pamatojoties uz diagnozi, līdzšinējo zāļu lietošanas pieredzi, kā arī ņemot vērā Eiropas Sāpju federācijas (European Pain Federation EFIC) ieteikumus un galvassāpju speciālista klīnisko pieredzi.
  2. Fizioterapija. GK Neiroklīnikas galvassāpju vienības fizioterapeits jums parakstīs fizioterapiju, kas ļaus uzlabot jūsu pašsajūtu un līdzsvarot ķermeņa kustības. Mūsu fizioterapeits noteiks tieši jums piemērotu ārstniecisko vingrojumu kompleksu.
  3. Zāļu izraisītu galvassāpju terapija jeb detoksifikācija. Piedāvājam saņemt īpašas zāļu infūzijas, lai ārstētu zāļu izraisītas galvassāpes.

Ja nepieciešams, tiek veiktas sāpju punktu (trigerpunktu) medikamentozas blokādes, trīszaru nerva neiromodulācija ar ierīci „Cefaly”® un īpašos hroniskas migrēnas ārstēšanas gadījumos – onabotulīna toksīna blokādes.

Galvassāpju dienasgrāmata / kalendārs

Lejupielādējiet galvassāpju dienasgrāmatu un veiciet ierakstus tajā, lai palīdzētu ārstam labāk iepazīties ar jūsu ikdienas dzīvi un precīzāk izvērtēt iespējamos cēloņus, kā arī diagnostikas un ārstēšanas risinājumus.

Дневник головной боли

Загрузите и сохраните запись своего дневника головной боли, чтобы помочь своему врачу лучше понять вашу повседневную жизнь и более точно оценить возможные причины, а также решения для диагностики и лечения.

Headache diary

Download and keep a record of your headache diary to help your doctor better understand your daily life and more accurately assess possible causes, as well as diagnostic and treatment solutions.
Dalīties: