Noderīgi

Noderīgi

Temati
Cita informācija
Slimības
Simptomi
Galvasapju kalendars un skalas

Galvassāpju kalendārs un skalas

Lejupielādējiet galvassāpju dienasgrāmatu un veiciet ierakstus tajā, lai palīdzētu ārstam labāk iepazīties ar Jūsu ikdienas dzīvi un precīzāk izvērtēt iespējamos cēloņus, kā arī diagnostikas un ārstēšanas risinājumu.

Galvassāpju profilakse

  1. Pietiekama šķidruma uzņemšana, dzeriet 6 glāzes ūdens dienā.
  2. Pusstundu pirms gulētiešanas izvairieties no vizuāliem elektroniskiem stimuliem (TV, telefons, planšete u.tml.).
  3. Rītu sāciet pakāpeniski: – no pamošanās brīža līdz iziešanai no mājām ievērojiet laiku 40 min, vai vairāk, ja tas nepieciešams. – šo laiku pavadiet bez TV, radio vai telefona lietošanas.
  4. Ieturiet regulāras maltītes. Brokastis kā pilnvērtīgu ēdienreizi var izlaist, ja nevēlas ēst, bet jāiedzer vismaz piens, kefīrs, jogurts vai kakao + cukurs.
  5. Izvairieties no pārtikas produktiem, kas varētu provocēt migrēnas lēkmes: – nātrija glutamāts, nitrāti (gaļā), – žāvēti augļi (satur sulfītus), – siers, – alkohols (īpaši sarkanvīns), – šokolāde, – kofeīns u.c.
  6. Ievērojiet miega/ nomoda režīmu (rituāls pirms miega, došanās gulēt vienā un tajā pašā laikā u.tml.).
  7. Veiciet regulāras fiziskas aktivitātes (aerobā slodze) vismaz 2-3 reizes nedēļā pa 30-40 minūtēm. Svarīga pakāpeniska iesildīšanās.
  8. Ierobežojiet estrogēnus saturošu medikamentu lietošanu (kontracepcijas tabletes sievietēm u.c.).
  9. Izmēģiniet uztura bagātinātājus: Mg (300-600 mg/dn), Q10 (100 mgx3), B2 (400 mg), D3 vitamīnu, Omega 3 taukskābes.
  10. Rekomendējama • progresīvā relaksācijas terapija (Jacobson progressive relaxation therapy) • Biofeedback terapija (iemācieties un veiciet elpošanas vingrinājumus mājās) • akupunktūra • psihoterapija.
  11. Pierakstiet galvassāpju dienasgrāmatu, kur atzīmējiet: – galvassāpju parādīšanās laiku, ilgumu, – galvassāpju raksturu (spiedošas/durošas/pulsējošas, pa visu galvu / konkrētā vietā u.tml.), – iespējamos provocējošos faktorus (ēdiens vai dzēriens, neēšana, bezmiegs, ilgstošs darbs pie datora, stress u.tml.), – atvieglojošos faktorus (miers, miegs, pastaiga svaigā gaisā, elpošanas vingrinājumi, medikamenti u.tml.). – lietotos medikamentus, to efektivitāti.

Lejupielādējiet galvassāpju dienasgrāmatu un veiciet ierakstus tajā, lai palīdzētu ārstam labāk iepazīties ar jūsu ikdienas dzīvi un precīzāk izvērtēt iespējamos cēloņus, kā arī diagnostikas un ārstēšanas risinājumus.

Galvassāpju profilakse

Galvassāpju kalendārs mēnesim

Dienasgrāmata gadam

Bērnu galvassāpju kalendārs

Sazinies ar mums

Datu pārzinis ir GK Neiroklīnika. Datu apstrāde notiek saskaņā ar Privātuma politiku