Noderīgi

01-Kāpēc-jāārstē-hroniskas-sāpes-un-ko-ārstē-algolgs

Kāpēc jāārstē hroniskas sāpes un ko ārstē algolgs?

Galvenais, kas ir jāatceras par sāpju ārstēšanu, ir precīza diagnozes uzstādīšana un sāpju iemesla atrašana. Te priekšroka ir algologam, jo tas ir ārsts, kurš spēj atšķirt dažādas sāpes: nociceptīvas sāpes, neiropātiskas sāpes, somatoformas sāpes un pārzina retos sāpju sindromus, piemēram, fibromialģiju, atipiskas sejas sāpes, komplekso reģionālo sāpju sindromu un citus.

Algologs nekad nenoliedz, ka pacientam ir īstas sāpes un neatstāj pacientu vienatnē paciest sāpes, jo ne vecums, ne trauma, ne citas slimības nav iemesli, lai hroniskas sāpes būtu to “normāla” īpašībā, lai liktu pacientam ikdienā dzīvot ar sāpēm, tie ir tikai šķēršļi sāpju ārstēšanas ceļā.  

Hronisku sāpju ārstēšana un profilakse sākas jau akūtajā periodā, tādēļ jebkurš pacients, kurš cieš no sāpēm, var griezties pie algologa. Algologs, iesaistoties akūto sāpju ārstēšanā, samazina to iespēju hronizēties. Hroniskas sāpes ir sāpes, kas turpinās ilgāk par trim mēnešiem un var ievērojami mazināt pacienta dzīves kvalitāti. Tās var būt saistītas ar dažādām slimībām, piemēram, locītavu sāpēm, muguras sāpēm, galvassāpēm, iekaisumiem vai nervu bojājumiem. Ja pacients cieš no hroniskām sāpēm, ir svarīgi griezties pie sāpju ārsta, lai saņemtu precīzu diagnozi un piemērotu ārstēšanu.

Algologs ir ārsts, kas specializējas dažādu sāpju ārstēšanā. Algologs var veikt detalizētu izmeklēšanu, lai noteiktu sāpju cēloni un izvēlētos piemērotu ārstēšanas metodi. Algologs var izrakstīt medikamentus, kas mazina sāpes, kā arī var veikt mazinvazīvas procedūras, piem. blokādes – jeb medikamentu – visbiežāk steroīdu ievadi.

Algologs var arī ieteikt fizioterapiju, masāžu vai citas terapijas piem. psihoterapiju, kas var palīdzēt atjaunot funkciju un samazināt sāpes. Vienīgi algologs spēj noteikt precīzu hronisko sāpju diagnozi, pielāgot individuālu ārstēšanu un kombinēt dažādas sāpju ārstēšanas metodes. Īpaši svarīgi griezties pie algologa pacientiem, kuri sirgst no citām hroniskām slimībām, piem.:

 • arteriālas hipertenzijas,
 • hroniskas sirds vai nieru mazspējas,
 • kuņģa čūlas slimības,
 • u.c.

lai veiksmīgāk kombinētu medikamentozo terapiju.

02-Kāpēc-jāārstē-hroniskas-sāpes-un-ko-ārstē-algolgs

Katram pacientam ir svarīgi ārstēt hroniskas sāpes, jo tās var izraisīt šādas problēmas:

 1. Fizisko spēju ierobežojumu – hroniskas sāpes var ierobežot pacienta kustīgumu un spēju veikt ikdienas aktivitātes.
 2. Depresija un trauksme – hroniskas sāpes var izraisīt depresiju un trauksmi, kas var ietekmēt pacienta psiholoģisko stāvokli.
 3. Slikta miega kvalitāte – hroniskas sāpes var traucēt pacienta miegu, kas var izraisīt nogurumu un citus veselības traucējumus.
 4. Atkarība no pretsāpju līdzekļiem– ilgstoši lietojot pretsāpju līdzekļus, var rasties atkarība no tiem.
 5. Slikti rezultāti pēc operācijas – ja pacients cieš no hroniskām sāpēm pēc operācijas, tas var ietekmēt atveseļošanās procesu un rezultātus.

Uzzini kā algologs var jums palīdzēt:

Trijzaru neiralģija (TN) jeb trigeminālā neiralģija ir stāvoklis, kas izraisa intensīvas, pulsējošas un parasti īslaicīgas sāpes sejas vienā pusē….

 • Locītavu sāpju ārstēšana ar zālem
 • Locītavu sāpju ārstēšana ar mazinvazīvas ārstēšanas metodēm
 • Locītavu sāpju ārstēšana ar fizioterapiju procedūrām
 • Locītavu sāpju ārstēšana ar ķirurģiju…

Radikulāras sāpes ir sāpes, kas rodas, kad kāda no nervu saknītēm, kas iziet no muguras smadzenēm, tiek saspiesta vai bojāta. Šīs sāpes var izplatīties no muguras lejasdaļas līdz pat pēdām…

Lai piemeklētu attiecīgo speciālistu, sazinieties ar GK Neiroklīniku un Jums tiks piedāvāti kompetentākie speciālisti Jūsu problēmas risināšanai.

Sazinies ar mums

Datu pārzinis ir GK Neiroklīnika. Datu apstrāde notiek saskaņā ar Privātuma politiku