Noderīgi

01-Kas-ir-radikulāras-sāpes-Kā-ārstēt-radikulāras-sāpes

Kas ir radikulāras sāpes? Kā ārstēt radikulāras sāpes?

Radikulāras sāpes ir sāpes, kas rodas, kad kāda no nervu saknītēm, kas iziet no muguras smadzenēm, tiek saspiesta vai bojāta. Šīs sāpes var izplatīties no muguras lejasdaļas līdz pat pēdām. Bet ja nervu saknīte ir saspiesta mugurkaula kakla daļā, tad sāpes var būt kaklā, plecā, lāpstiņā un izplatīties pa roku līdz pirkstiem, var attīstīties ekstremitātes vājums.

Ja attīstās rokas vai kājas vājums, izteikts notirpums, nekavējoties jāgriežas pie ārsta.  Lai atpazītu radikulāras sāpes, pacients var pievērst uzmanību šādiem simptomiem:

 

SIMPTOMI

 

1.

Sāpes

Radikulāras sāpes bieži ir smagas un dedzinošas un var izplatīties no muguras lejasdaļas visas kājas gurumā līdz pat pēdu pirkstiem, biežāk vienpusējas.

2.

Miega traucējumi

Sāpes var traucēt miegu, jo tās var pastiprināties, kad pacients guļ uz skartās puses.

3.

Muskuļu vājums

Nervu saknīties ilgstošs saspiedums var izraisīt muskuļu vājumu skartajā kājā, piemēram pēdas parēzi.

4.

Parestēzijas

Pacients var izjust parestēzijas, piemēram, tirpšanu, dzīšanu vai niezi, kas izplatās no muguras lejasdaļas pa kāju.

5.

Samazināts jutīgums

Pacients var izjust samazinātu jutīgumu, kas izplatās no muguras lejasdaļas līdz kājām vai roku.

Ja pacients pieredz šos simptomus, ir svarīgi konsultēties ar algologu, lai noteiktu, vai sāpes ir radikulāras un, ja tā, kāds tam ir cēlonis un piemērotākā ārstēšanas metode.

  • Algologs var rekomendēt vērsties pie ķirurga, ja uzskatīs par nepieciešamu.
  • Algologs var izmantot dažādas ārstēšanas metodes, piemēram, fizioterapiju, pretsāpju līdzekļus, injekcijas vai citas terapijas, lai palīdzētu mazināt radikulāras sāpes.
  • Algologs var veikt “blokādi” rentgenkontrolē ievadot zāles, visbiežāk kortikosteroīdus tieši pie saspiestās saknītes tādejādi mazinot iekaisumu, tūsku līdz ar to arī sāpes.
  • Vēl viena ārstēšanas metodē ir pulsa radiofrekvences stimulācija –nerva saknītes apstrāde ar “medicīnisko elektrību”, kas mazina sāpju impulsu pārvadi.

GK Neiroklīnikas algologi pārzinot šos sāpju mehānismus palīdzēs jums atrast drošākās metodes, kuras ir balstītas uz zinātniskajiem pierādījumiem. GK Neiroklīnika ir viena no pirmajām Latvijā, kura nodrošina agrīnu un mūsdienīgu diagnostiku, kā arī ārstēšanu. Gaidīsim Jūs mūsu klīnikā – Rīgā, Brīvības gatve 410.

Lai piemeklētu attiecīgo speciālistu, sazinieties ar GK Neiroklīniku un Jums tiks piedāvāti kompetentākie speciālisti Jūsu problēmas risināšanai.

Sazinies ar mums

Datu pārzinis ir GK Neiroklīnika. Datu apstrāde notiek saskaņā ar Privātuma politiku