Noderīgi

01-Kas-ir-trijzaru-nerva-neiralģija-Kā-ārstēt-trijzaru-nerva-jeb-trigeminālo-neiralģiju

Kas ir trijzaru nerva neiralģija? Kā ārstēt trijzaru nerva jeb trigeminālo neiralģiju?

Trijzaru neiralģija (TN) jeb trigeminālā neiralģija ir stāvoklis, kas izraisa intensīvas, pulsējošas un parasti īslaicīgas sāpes sejas vienā pusē. Šis stāvoklis var izpausties kā īslaicīga, bet intensīva sāpe, kā arī kā asa, dedzināšanas vai tirpšanas sajūta sejas dažādos punktos.

Trijzaru neiralģijas izpausmes var ietvert:

  • Intensīvas sāpes sejas dažādos punktos, piemēram, zoda, žokļa, zobu vai deguna rajonā vai retāk pieres un acs rajonā;
  • Sāpes, kas parasti ir īslaicīgas, bet var būt ļoti intensīvas;
  • Dedzināšanas, tirpšanas vai spiediena sajūta sejas dažādos punktos;
  • Sāpes, kas rodas spontāni vai pēc noteikta stimuli, piemēram, ēšanas, runāšanas vai zobu sukas lietošanas.

Trijzaru neiralģijas iemesli

Trijzaru neiralģijas biežākie iemesli ir saistīti ar nerva bojājumiem, kas var rasties no dažādiem faktoriem, piemēram, no infekcijām, insultiem vai traumām. Citi cēloņi var ietvert multiplo sklerozi, audzējus vai asinsvadu spiedienu uz nervu.

Trijzaru neiralģijas simptomi

Ja Jums ir trijzaru neiralģijas simptomi, svarīgi ir meklēt medicīnisko palīdzību, lai saņemtu diagnozi un ārstēšanu. Ārstēšanas metodes var ietvert zāles, piemēram, pretsāpju līdzekļus vai antidepresantus, antikonvulsantus, kā arī procedūras, piemēram, nervu blokādes vai radiofrekvences termoablāciju. Svarīgi ir konsultēties ar savu ārstu, lai noteiktu piemērotāko ārstēšanas metodi jūsu konkrētajā situācijā.

GK Neiroklīnikas algologi pārzinot šos sāpju mehānismus palīdzēs jums atrast drošākās metodes, kuras ir balstītas uz zinātniskajiem pierādījumiem. GK Neiroklīnika ir viena no pirmajām Latvijā, kura nodrošina agrīnu un mūsdienīgu diagnostiku, kā arī ārstēšanu. Gaidīsim Jūs mūsu klīnikā – Rīgā, Brīvības gatve 410.

Lai piemeklētu attiecīgo speciālistu, sazinieties ar GK Neiroklīniku un Jums tiks piedāvāti kompetentākie speciālisti Jūsu problēmas risināšanai.

Sazinies ar mums

Datu pārzinis ir GK Neiroklīnika. Datu apstrāde notiek saskaņā ar Privātuma politiku