Galvas impulsa testa izmeklējums - cenas

Galvas impulsa tests (GIT) – vestibulārā aparāta pārbaude 40,00 EUR

Galvas impulsa testa izmeklējums

Galvas impulsa testa videoizmeklējums ir vienīgā izmeklējuma metode Baltijas valstīs, ar kuras palīdzību var diferencēt reiboņa veidu.

Šī metode ir ātra, precīza un vienkārša, lai konstatētu, vai galvas reiboņi vai pacienta problēmas, kas ir saistītas ar reiboņiem, ir neiroloģiskas (insults, audzējs u. c.), vai arī saistītas ar iekšējās auss patoloģiju.

GK Neiroklīnikā šo izmeklējumu veic neirootolaringologs jeb ausu, deguna un kakla ārsts, kas ir specializējies neiroloģijā. Neirootolaringologa sadarbība ar neirologiem būtiski atvieglo izmeklējumu un ārstēšanas procesu.

Izmeklējuma ilgums

Aptuveni 20 minūtes.

Sagatavošanās

Nav nepieciešama sagatavošanās.

Sajūtas

Izmeklējums ir neinvazīvs, nekaitīgs un nesāpīgs, bet var būt nepatīkams.

Ierobežojumi

Ierobežojumu nav.

Metodes priekšrocības

Ar šo izmeklējumu var vienkārši, ātri un precīzi noteikt reiboņa cēloni, lai uzsāktu ārstēšanu.

Rezultāti

Ārsts sniedz slēdzienu, nosaka ārstēšanas metodi un/vai tālākus izmeklējumus.

Diagnostikas principi

Izmeklējums objektīvi izvērtē vestibulāri okulāro refleksu, respektīvi, apstiprina vai noliedz vestibulārā aparāta (iekšējās auss) deficītu.

Izmeklējuma sākumā pacientam tiek uzliktas speciālas brilles, kas reģistrē acu kustību. Neirologs veic manipulācijas ar pacienta galvu, to pagriežot, noliecot u. c. Balstoties uz informāciju, ko reģistrē ierīce, var noteikt galvas reiboņa veidu un piemērot atbilstīgu ārstēšanu.

Galvas reibonis

Reibonis ir viena no biežākajām sūdzībām, kādēļ ļaudis apmeklē neirologu. Lai neirologs spētu noteikt efektīvāko reiboņa ārstēšanu, svarīgākais ir diagnosticēt, kādu struktūru bojājums izraisa reiboni.

Jaunākie pētījumu rezultāti liecina, ka līdz pat 70 % gadījumu reiboņa iemesls ir saistīts ar iekšējās auss patoloģiju. Pārējie 30 % var būt saistīti ar neiroloģiskām, sirds un asinsvadu sistēmas un citām slimībām.

Pareizi noteikta diagnoze aiztaupa izmaksas par izmeklējumiem, kuri, iespējams, nemaz nav nepieciešami, kā arī norāda uz precīzāko ārstēšanas taktiku. Var izrādīties, ka medikamentoza ārstēšana nemaz nav vajadzīga, bet pilnīgi pietiek ar neirologa norādītiem vestibulāriem vingrinājumiem vai pacienta izglītošanu: kas būtu jāzina un jāņem vērā, lai justos labi.

Uzziniet vairāk par:

Sazinies ar mums

Datu pārzinis ir GK Neiroklīnika. Datu apstrāde notiek saskaņā ar Privātuma politiku