Galvas un kakla asinsvadu ultrasonogrāfija - cenas

Brahiocefālo (kakla) asinsvadu ultrasonogrāfija pieaugušajiem 60,00 EUR
Transkraniālo (galvas) asinsvadu ultrasonogrāfija pieaugušajiem 60,00 EUR

Galvas un kakla asinsvadu ar krāsu kodēta ultrasonogrāfija

GK Neiroklīnika piedāvā galvas un kakla asinsvadu izmeklējumus ar pasaulē atzītu un modernu metodi – duplekso skenēšanu jeb doplerogrāfiju (DUPLEX), kas ir trīsdimensiju ar krāsu kodēta ultraskaņas skenēšana. Izmeklējumus veic augsti kvalificēti neirologi. Reizē ar izmeklēšanu var saņemt neirologa konsultāciju.

Procedūras ilgums

Aptuveni 30 minūtes.

Sagatavošanās

Nav nepieciešama sagatavošanās.

Sajūtas

Izmeklējums ir neinvazīvs un nesāpīgs.

Ierobežojumi

Ierobežojumu nav. Ieteicams izvēlēties ērtu apģērbu.

Metodes priekšrocības

Moderna ierīce un metode nodrošina augstu izšķirtspēju un precizitāti.

Rezultāti

Ārsts sniedz slēdzienu. Iespējams arī reizē ar izmeklēšanu saņemt neirologa konsultāciju.

Diagnostikas principi

Doplerogrāfija jeb ultrasonogrāfija ir asinsvadu izmeklēšana ar ultraskaņu, kuras laikā ar ultrasonogrāfijas iekārtu iegūst asinsvadu attēlus, reģistrē asins plūsmas virzienu un ātrumu. Izmeklējums ļauj noteikt asinsvados radušās pārmaiņas un izvērtēt pacienta ārstēšanas rezultātus. Ar šo metodi ārstam ir iespēja izmeklēt galvas un kakla asinsvadus, precīzi nosakot asinsrites traucējumus un to pakāpi.

Zonde tiek virzīta pa ādas virsmu, lai izmeklētu atbilstīgo orgānu. Uz ādas klāj speciālu želeju, lai uzlabotu ultraskaņas pārraidi caur audiem.

Aparatūra ne tikai rāda izmeklējamo struktūru anatomiskos attēlus, bet arī reģistrē asins plūsmas virzienu un ātrumu, ļaujot spriest par slimību izraisītām pārmaiņām asinsvados un to funkcionālo stāvokli.

Ultrasonogrāfijas izmeklējumu ieteicams veikt, ja ir sūdzības:

 • par galvassāpēm;
 • reiboni;
 • troksni galvā vai ausīs;
 • asinsspiediena svārstībām;
 • samaņas zudumu;
 • ģīboni;
 • kā arī pacientiem, kas pārcietuši insultu;
 • galvas un kakla traumu;
 • vai cieš no mugurkaula kakla daļas spondilozes;
 • paaugstināta holesterīna līmeņa;
 • ja ir aizdomas par ateroskelerozi vai vielmaiņas traucējumiem.

Galvas un kakla asinsvadu ultrasonogrāfija

Galvas un kakla asinsvadu ar krāsu kodēta ultrasonogrāfija ar doplerogrāfu ir neinvazīva un nesāpīga metode, ar kuras palīdzību var izvērtēt asinsvadu stāvokli, piemēram, dažādas iedzimtas attīstības īpatnības (maza diametra asinsvadus, asinsvadu izlocījumus, cilpas, asinsvadu papildu sazarojumus) un dzīves laikā iegūtas asinsvadu pārmaiņas (artēriju sieniņas sabiezējumu, aterosklerotiskas pangas, aterosklerotiskus asinsvadu sašaurinājumus vai asinsvada slēgumu).

Iepriekšminētās dzīves laikā iegūtās pārmaiņas paaugstina insulta varbūtību, tādēļ ir svarīgi tās agrīni diagnosticēt un ārstēt (kardiologa, neirologa, ģimenes ārsta vai asinsvadu ķirurga uzraudzībā).

Būtiski saprast, ka, lai pilnvērtīgi novērtētu galvas smadzeņu asinsriti, ir nepieciešama gan kakla, gan galvas asinsvadu izmeklēšana. Bieži vien būtiskas pārmaiņas atrod tieši kakla asinsvados, kas tālāk sazarojas un apasiņo galvas smadzenes.

Varbūt izmeklējuma laikā tiek atrastas pārmaiņas, kas prasa tālāku un padziļinātu izmeklēšanu, izmantojot tā sauktās angiogrāfijas metodes (CTA, MRA, DSA). Šajos izmeklējumos lieto kontrastvielu un rentgena starojumu vai magnētisko lauku.

Sazinies ar mums

Datu pārzinis ir GK Neiroklīnika. Datu apstrāde notiek saskaņā ar Privātuma politiku