Specializācija - akūtas un hroniskas sāpes, tostarp galvassāpes. Multiplā skleroze.
Specializējusies dažādu sāpju veidu diagnostikā, lai piemērotu efektīvākās ārstēšanas metodes bērniem un pieaugušajiem.

Onabotulīna toksīna injekcijas pret galvassāpēm ir viena no metodēm, kas cilvēkiem ar biežu un spēcīgu migrēnu ir iespējams uzlabot dzīves kvalitāti. Onabotulīna toksīna injekcijas var veikt, ja pacientam ir konstatētas biežas migrēnas galvassāpes. Injekcijas ir jāveic vidēji ik pēc 12 nedēļām.
Aptuveni 15-30 minūtes.
Nepieciešams iepriekš aizpildīt galvassāpju kalendāru, sīki pārrunāt visus jautājumus ar ārstu, iespējams, mazināt kādu zāļu lietošanu.
Smalkas adatas dūrieni – mēreni sāpīgi.
Injekcijas nedrīkst veikt grūtniecēm vai sievietēm bērna zīdīšanas laikā. Nedrīkst injicēt personām ar jutību pret A tipa botulīna toksīnu.
Uzlabota dzīves kvalitāte – būtiski samazināta migrēnu intensitāte un biežums. Iespēja samazināt pretsāpju zāļu lietošanu.
Parasti pirmie rezultāti ir novērojami pēc 10-12 dienām.
Ar smalku adatu tieši zem ādas ārsts pacientam ievada onabotulīna toksīnu: 7 injekcijas pierē, 10 injekcijas pakauša apvidū, 4 katrā deniņu zonā un 6 injekcijas plecu joslā. Injekciju veikšana ir pavisam neilga – aptuveni 15 minūtes -, bet pēc tās ārsts var lūgt pacientu nedaudz uzkavēties, lai pārliecinātos par pacienta pašsajūtu.
Pēc procedūras ir ieteicams dienu pavadīt mierīgi: nenodoties sportiskām nodarbēm, kā arī neberzēt un citādi nekairināt injekciju vietas. Arī pēc procedūras ir būtiski turpināt veikt piezīmes galvassāpju kalendārā, lai varētu konstatēt, cik efektīva ir bijusi procedūra. Parasti atkārtotas injekcijas ir nepieciešamas pēc trim mēnešiem.
Katrs pacients uz onabotulīna toksīna injekcijām reaģē individuāli. Dažiem pacientiem būtiski samazinās migrēnu intensitāte vai lēkmju skaits, bet citiem tikai nedaudz. Lai ārsts katrā gadījumā varētu izvērtēt metodes efektivitāti, ir būtiski pirms un pēc procedūras rūpīgi veikt piezīmes galvassāpju dienasgrāmatā.
Parasti šo metodi iesaka personām, kas ir konstatējušas, ka galvassāpes tās piemeklē vismaz 15 dienas mēnesī, no kurām vismaz 8 dienas galvassāpēm ir migrēnas pazīmes.
Kā jebkuri medikamenti, arī onabotulīna toksīna injekcijas var izraisīt nevēlamas blaknes: galvassāpes, migrēnu, pieres muskuļu vājumu, niezi, izsitumus u. c. Ja rodas blaknes, nekavējoties sazinieties ar savu ārstu.
Ļoti retos gadījumos ir iespējams arī pārmērīgs muskuļu vājums, apgrūtināta elpošana, rīšana vai runāšana, vai arī alerģijas pazīmes: uztūkums, nātrene u. c. Šajā gadījumā nekavējoties informējiet par pazīmēm savu ārstu vai sazinieties ar neatliekamās medicīniskās palīdzības mediķiem, ja jūsu ārsts nav pieejams.
Specializācija - akūtas un hroniskas sāpes, tostarp galvassāpes. Multiplā skleroze.
Specializējusies dažādu sāpju veidu diagnostikā, lai piemērotu efektīvākās ārstēšanas metodes bērniem un pieaugušajiem.