
Perifēro nervu ultrasonogrāfija

Perifēro nervu ultrasonogrāfija
Izmantojot augstākās izšķirtspējas aparatūru, ultrasonogrāfijas laikā ir iespējams noteikt nerva bojājuma esību, līmeni un iemeslu. Viena no galvenajām metodes priekšrocībām ir speciālista iespēja izmeklējuma laikā nepārtraukti sazināties ar pacientu, lūdzot viņam, piemēram, pakustināt pirkstus vai saliekt roku elkonī, kas palīdz nekļūdīgi izvērtēt nervu riska pozīcijās, kurās bieži vien nervs tiek kairināts – saspiests vai iestiepts. Otra būtiska metodes priekšrocība – ārsts ultrasonogrāfijas zondi spēj pielikt vissāpīgākajā vietā, uz kuru norāda pacients, lai precīzi izmeklētu nerva bojājuma zonu.
Izmeklējumu var apvienot ar konsultāciju, kuras laikā tiek sniegti ieteikumi par tālāko taktiku.
Izmeklējuma ilgums
Aptuveni 30-50 minūtes. Iespējams vienlaikus ar izmeklējumu saņemt konsultāciju.
Sagatavošanās
Nav nepieciešama.
Sajūtas
Izmeklējums ir nesāpīgs.
Ierobežojumi
Ierobežojumu nav. Izmeklējumu var veikt gan bērniem, gan grūtniecēm.
Metodes priekšrocības
Iespēja veikt ļoti precīzu diagnostiku.
Rezultāti
Ārsta slēdziens uzreiz pēc izmeklējuma veikšanas.

Diagnostikas principi
Izmeklējuma laikā vienlaikus tiek vērtēta ne tikai nerva struktūra, bet arī apkārtējo audu – muskuļu un saišu – savstarpējās attiecības. Izmeklējumu visbiežāk veic, ja ir roku un kāju nervu slimības, traumatiski bojājumi, kā arī lai izvērtētu nervu stāvokli pēc operācijām vai medikamentozas ārstēšanas.
Izmeklējuma laikā ārsts virza zondi pa bojāto vietu. Iegūtā informācija tiek ierakstīta un attēlota ultrasonogrāfa ekrānā, lai sniegtu slēdzienu.
Speciālisti
