Timpanometrija - cenas

Timpanometrija – ar impedences mērīšanu, bungādiņas dzirdes skriemeļu aparāta kustīguma noteikšana ar grafisku līknes ceļa attēlošanu 15,00 EUR

Timpanometrija

Timpanometrija ir izmeklējums, kas palīdz konstatēt slimības izraisītus traucējumus vidusausī, kurus ar klasiskajiem LOR instrumentiem ir grūti vai pat neiespējami konstatēt. Ar šo metodi var noteikt spiedienu bungu dobumā un bungplēvītēs, kā arī dzirdes kauliņu kustīgumu. Timpanometrija ļauj konstatēt, piemēram, vidusauss iekaisumu, otosklerozi, šķidrumu un saaugumus bungu dobumā u. c.

GK Neiroklīnikā šo izmeklējumu veic neirootolaringologs jeb ausu, deguna un kakla ārsts, kas ir specializējies neiroloģijā. Neirootolaringologa sadarbība ar neirologiem būtiski atvieglo izmeklējumu un ārstēšanas procesu.

Izmeklējuma ilgums

Aptuveni 5-10 minūtes.

Sagatavošanās

Nav nepieciešama sagatavošanās.

Sajūtas

Izmeklējums ir neinvazīvs un nesāpīgs.

Ierobežojumi

Ierobežojumu nav.

Metodes priekšrocības

Palīdz konstatēt slimības izraisītus traucējumus vidusausī, kurus ar klasiskajiem LOR instrumentiem ir grūti vai pat neiespējami konstatēt.

Rezultāti

Ārsts sniedz slēdzienu.

Diagnostikas principi

Timpanometrs ir neliels aparāts, kura ekrānā izmeklējuma laikā parādās līkne, kas atspoguļo bungplēvītes atbildes reakciju uz spiediena ietekmi. Izmeklējumu veic, ārējā auss ejā blīvi ievietojot rīku, kas atgādina mūzikas klausīšanās austiņas, caur kuru tiek veikts mērījums. Izmeklējumu var veikt gan bērniem, gan pieaugušajiem.

Jūsu ausu veselībai

Ja rodas kaut vismazākās aizdomas par dzirdes pasliktināšanos, regulāras vai spēcīgas sāpes ausī vai to apvidū, ir jāvēršas pie speciālista, kas veiks pārbaudi un nosūtīs uz papildu izmeklējumiem.

Sazinies ar mums

Datu pārzinis ir GK Neiroklīnika. Datu apstrāde notiek saskaņā ar Privātuma politiku