Transkutānā nervu stimulācija

Sākums / Pakalpojumi / Transkutānā nervu stimulācija
Transkutānā nervu stimulācija (TENS)

Transkutānā nervu stimulācija

Transkutānās nervu stimulācijas procedūra var mazināt sāpes un uzlabot muskuļu spēku. Transkutānā elektroneirostimulācija (TENS) sasniedz labus rezultātus dažādu cēloņu akūtu un hronisku sāpju mazināšanā (muguras sāpes, savilkti muskuļi, artrīts, muskuļu sāpju izraisītas galvassāpes).

Ja uzskatāt, ka TENS jums varētu būt noderīgs, dodieties pie fizioterapeita uz konsultāciju un kopā noskaidrojiet jums piemērotākās iespējas!

Procedūras ilgums

Aptuveni 30 minūtes.

Sagatavošanās

Nav nepieciešama sagatavošanās.

Sajūtas

Procedūra ir neinvazīva un nesāpīga.

Ierobežojumi

TENS nedrīkst veikt, ja pacientam ir kardiostimulators, kā arī grūtniecēm pirmajā trimestrī (līdz 12. nedēļai).

Metodes priekšrocības

TENS būtiski mazina muskuļu sāpes un uzlabo to spēku. Neiromuskulāro elektrostimulāciju var izmantot rehabilitācijā un treniņos.

Rezultāti

Mazina sāpes un citus subjektīvos simptomus.

Procedūras principi

Augstas frekvences TENS aktivizē sāpes nomācošos nervu sistēmas mehānismus.

Procedūras laikā virs vai tuvu sāpīgajam apvidum uz ādas tiek novietoti elektrodi, kas stimulē sāpju signālu bloķēšanu, lai tie nenokļūst līdz smadzenēm un sāpes netiek uztvertas. Zemas frekvences TENS stimulē endorfīnu – ķermeņa dabisko pretsāpju līdzekļu – izdalīšanos, tādā veidā mazinot sāpes.

Jāņem vērā, ka TENS neārstē sāpju cēloni!

TENS nedrīkst veikt, ja pacientam ir kardiostimulators, kā arī grūtniecēm pirmajā trimestrī (līdz 12. nedēļai). Ierīce ir neliela – elektrodus uzliek uz sāpīgajām vietām, fizioterapeits izvēlas attiecīgu programmu un tad tiek stimulētas sāpošās vietas un sāpes samazinās.

Speaciālisti