Asoc. Prof. Dr. Med. Ainārs Stepens

dr med ainārs stepens

Specializācija

Izglītība un pieredze

Medicīnas zinātņu doktors Rīgas Stradiņa universitātes asociētais profesors neiroloģijā Ainārs Stepens ir augstas klases neirologs, kura zināšanas un prasmes ir atzinīgi novērtējuši gan pašmāju, gan ārvalstu pacienti, bet mediķu un studentu vidū augstu tiek vērtētas viņa aizraujošās lekcijas.

Ārsta karjeras laikā Dr. Stepens ir bijis ārsts neirologs slimnīcā “Gaiļezers”, konsultējis Latvijas Infektoloģijas centra HIV/AIDS nodaļas un Brūču klīniku,  bet viņa vadībā izveidotās Insulta vienības komandas darbs Rīgas 1. slimnīcā ir izcēlies ar pacientu aprūpes augstajiem standartiem un bezkompromisu cīņu par katra slimnieka dzīvību un veselību. Ilgstoši konsultējis ambulatoros pacientus Rietumu klīnikā.

Klīniskajā medicīnā Prof. Stepena prioritātes ir dažādu neiroloģisko slimību diferenciālā diagnostika, kā arī neirodeģeneratīvo slimību (Alcheimera slimība, parkinsonisms), insulta, galvas un muguras sāpju diagnostika un ārstēšana.

Starptautiski Prof. Stepens ir pazīstams ar savām zinātniskajām aktivitātēm. Viņa vadībā, sadarbojoties RSU un Oksfordas Universitātes zinātniekiem, tika aprakstīts jauns kustību traucējumu sindroms narkomāniem. Viņa pētījumu rezultāti ir atspoguļoti vairāk nekā 30 starptautiski citējamos izdevumos un grāmatās, t.sk. publicēti nozares vadošajos medicīnas žurnālos The New England Journal of Medicine, Brain un European Journal of Neurology, kas ir spožs apliecinājums Dr. Stepena individuālajām kvalitātēm un pārliecinošs pierādījums Latvijas ārstu augstajam potenciālam.

Beidzamā laika Prof. Stepena zinātnisko aktivitāšu fokusā ir neirodeģeneratīvo slimību un kognitīvo traucējumu izpēte – viņa vadībā RSU tiek pētīta ilgtermiņa fiziskās slodzes ietekme uz kognitīvo funkcionēšanu un ir izstrādāts Latvijas klīniskais personības tests. Viņš ir viens no līdzautoriem Demences ārstēšanas un aprūpes vadlīnijām, kuras 2019.gadā publicēja Latvijas Ārstu biedrība.

Prof. Stepens ir nacionālais pārstāvis NATO Zinātņu un tehnoloģiju organizācijas (Science and Technology Organisation, STO) cilvēkfaktora un medicīnas (Human Factors and Medicine, HFM) kolēģijā, RSU Militārās medicīnas pētījumu un studiju centra vadītājs, eksperts Latvijas Zinātnes padomē un Zāļu valsts aģentūrā.

Pakalpojumi

Publikācijas

Sazinies ar mums

Datu pārzinis ir GK Neiroklīnika. Datu apstrāde notiek saskaņā ar Privātuma politiku