Dr. Sandra Svilpe

Neiroloģe, neirosonoloģe
Dr.-Sandra-Svilpe-Neiroloģe,-neirosonoloģe-gk-neiroklinika

Izglītība un pieredze

Sandra Svilpe 2006. gadā Rīgas Stradiņa universitātē ir ieguvusi ārstes grādu un no 2007. līdz 2012. gadam turpinājusi specializēties neiroloģijā Rīgas Stradiņa universitātes rezidentūras programmā, paralēli strādājot Neatliekamās medicīnas centrā. Sandra Svilpe ir konsultējusi pacientus arī Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionāra „Gaiļezers” 7. neiroloģijas nodaļā un Multiplās sklerozes vienībā un kopš 2017. gada veic US doplerogrāfijas MFD veselības centrā.

Neiroloģe regulāri apmeklē Eiropas Multiplās sklerozes ārstēšanas un pētniecības komitejas (ECTRIMS) rīkotos starptautiskos kongresus, kā arī ir Eiropas Neirologu asociācijas (EAN) biedre un piedalās asociācijas rīkotajos kongresos.

Ārste īpaši interesējas par terapijas iespējām pacientiem ar multiplo sklerozi, kas pēdējos gados ir krietni uzlabojušās un ļauj sasniegt daudz labākus rezultātus.

„Veselības pamatā ir veselīgs dzīvesveids un pozitīva domāšana. Ir svarīgi laikus pievērsties profilaksei, lai mazāk resursu veltītu ārstēšanai.”

Publikācijas

Piedalījusies Multiplās sklerozes klīnisko vadlīniju izstrādāšanā 2014. un 2018. gadā. Līdzautore žurnālā „Latvijas Ārsts” publicētajiem rakstiem „Multiplās sklerozes epidemioloģija, patoģenēze, diagnostika un diferenciāldiagnostika” (2019. gada oktobrī) un „Multiplās sklerozes ārstēšana” (2019. gada decembrī).