Ultrasonogrāfija Rīgā

GK Neiroklīnika nodrošina plaša spektra ultrasonogrāfiskos izmeklējumus pieredzējušu un zinošu speciālistu vadībā, sniedzot precīzu un detalizētu informāciju par dažādu orgānu, mīksto audu, locītavu, perifēro nervu, galvas un kakla asinsvadu stāvokli.

Vēdera dobuma ultrasonogrāfija

Vairogdziedzera ultrasonogrāfija

Locītavu un mīksto audu ultrasonogrāfija

Perifēro nervu ultrasonogrāfija

Vēdera dobuma ultrasonogrāfija.

Vēdera dobuma ultrasonogrāfija (USG) ir nesāpīgs un ātri veicams vizuālās diagnostikas izmeklējums, ar kuras palīdzību var izvērtēt vēdera dobuma orgānu un mīksto audu struktūru. USG attēla iegūšanai izmanto augstas frekvences skaņu viļņus jeb ultraskaņu, kas spēj atšķirīgi atstaroties no orgāniem un audiem. USG izmeklējums nav kaitīgs, jo tajā izmanto ultraskaņu, tāpēc ultrasonogrāfiju drīkst veikt arī grūtniecēm. Ultrasonogrāfija sniedz informatīvu ainu par vēdera dobuma organa lielumu, formu, stāvokli un darbību. Ultrasonogrāfisko izmeklējumu veic ar augstākās klases ultrasonogrāfijas diagnostikas iekārtu, kas nodrošina precīzas un augstvērtīgas diagnostikas iespējas.

Ultrasonogrāfija vēderam

60 EUR

Vēdera dobuma ultrasonogrāfijas laikā izmeklē:

⦁ aknas;
⦁ žultspūsli un žultsceļus — var diagnosticēt žultsakmeņus;
⦁ nieres — var diagnosticēt nierakmeņus;
⦁ aizkuņģa dziedzeri;
⦁ liesu;
⦁ urīnpūsli.

Vēdera dobuma USG izmeklējuma laikā ir iespējams diagnosticēt un atklāt:

⦁ žultsakmeņus un nierakmeņus;
⦁ iegūtas patoloģijas un iedzimtas anomālijas;
⦁ orgānu formas, struktūras vai funkciju pārmaiņas;
⦁ akūtus un hroniskus iekaisumus;
⦁ un/vai kontrolēt cistas, labdabīgus vai ļaundabīgus veidojumus;
⦁ iekšējo orgānu plīsumus, saasiņojumus uc. pēc traumām.

Vēdera dobuma ultrasonogrāfija - biežāk uzdotie jautājumi

Diagnostiskā ultraskaņa ir droša procedūra, kurā tiek izmantoti mazjaudas ultraskaņas viļņi. Pēc 40 gadu testēšanas nav apstiprināta bioloģiska ietekme uz pacientiem, ko izraisa ultraskaņas starojuma iedarbība. Lai gan ultraskaņas attēlveidošana parasti tiek uzskatīta par pilnīgi drošu, ultraskaņas enerģija var radīt bioloģisku iedarbību uz ķermeni. Ultraskaņas viļņi var nedaudz sildīt audus. Dažos gadījumos tas var radīt arī nelielas gāzes kabatas ķermeņa šķidrumos vai audos (kavitācija).


Analizējot zinātniskajos pētījumos iegūto informāciju un ārstu pieredzi, secināts, ka nav apliecinājuma tam, ka ultrasonogrāfija būtu kaitīga, ja to izmanto saskaņā ar vadlīnijām. GK Neiroklīnikas zinošie un pieredzējušie speciālisti veic ultrasonogrāfiju ievērojot starptautiski noteiktas rekomendācijas, lai garantētu pilnīgu Jūsu drošību, kā arī sniedz precīzu un detalizētu informāciju un par dažādu orgānu un mīksto audu stāvokli.


Ultrasonogrāfija ir vērtīgs izmeklējums, taču tai ir arī ierobežojumi. Ultraskaņa nepietiekami pārvietojas pa gaisu vai kauliem, tāpēc tā nav efektīva, lai attēlotu ķermeņa daļas, kurās ir gāze vai kuras paslēpj kauls, piemēram, plaušas vai galvas smadzenes. Lai apskatītu šīs vietas, ārsts var rekomendēt veikt citus attēlveidošanas izmeklējumus, piemēram, CT; MRI vai rentgenogrammu.

Vēdera dobuma ultrasonogrāfija ilgst aptuveni 15 minūtes.

Pirms vēdera dobuma ultrasonogrāfijas nepieciešama sagatavošanās:
⦁ 2–3 dienas pirms izmeklējuma ieteicams atteikties no svaigu dārzeņu, augļu un svaigi spiestu sulu lietošanas uzturā.
⦁ uz izmeklējumu ir jāierodas tukšā dūšā, tādējādi pirms izmeklējuma nedrīkst ēst vismaz 5–6 stundas un drīkst dzert tikai ūdeni.
⦁ pirms izmeklējuma drīkst lietot ikdienā nepieciešamās zāles, tabletēm uzdzerot ūdeni.
⦁ ja paredzēta urīnceļu, urīnpūšļa, tostarp prostatas ultrasonogrāfija, uz izmeklējumu jāierodas ar pilnu urīnpūsli – aptuveni 1 stundu pirms izmeklējuma ir ieteicams izdzert aptuveni 1 l ūdens un censties līdz izmeklējumam urīnpūsli neiztukšot.

Vēdera dobuma ultrasonogrāfijas izmeklējums ir neinvazīvs un nesāpīgs.

Ierobežojumu nav. Vēdera dobuma ultrasonogrāfiju drīkst veikt arī grūtniecēm. Šobrīd zinātniskos pētījumos nav konstatēta medicīnisko ultrasonogrāfijas aparātu negatīva ietekme uz cilvēka organismu.

Vēdera dobuma ultrasonogrāfija tiek veikta ar augstākās klases ultrasonogrāfijas diagnostikas iekārtu, kas nodrošina precīzas un augstvērtīgas diagnostikas iespējas ar izteikti kvalitatīvu, augstas izšķirtspējas attēlu iegūšanu.

Pēc vēdera dobuma ultrasonogrāfijas izmeklējuma ārsts sniedz slēdzienu.

Atkarībā no izmeklējamās ķermeņa daļas, speciālists sniegs norādījumus, kā pacientam jāapguļas un vai būs jāatbrīvo kāda ķermeņa daļa no drēbēm. Uz ādas tiks uzlikta speciāla želeja, ar kuras palīdzību ultraskaņas viļņi tiek pārvadīti audos. Pa ādu virsmu tiks virzīta zonde (detektors) — ierīce, kas izstaro ultraskaņu un no orgāniem atstaroto ultraskaņu arī uztver. Ārsts lūgs arī vēdera dobuma ultrasonogrāfijas izmeklējuma laikā pacientam dziļi ievilkt un uz īsu brīdi aizturēt elpu, kā arī mainīt ķermeņa stāvokli.

⦁ ja pacientam ir sāpes vēdera dobumā vai mugurā, neskaidra iemesla drudzis vai gremošanas traucējumi;
⦁ ja pacientam ir hroniskas slimības, vēdera dobuma ultrasonogrāfijas izmeklējumu veic vismaz reizi gadā, vadoties pēc ārstējošā ārsta rekomendācijām;
⦁ profilaktiskos nolūkos vēdera dobuma ultrasonogrāfiju veic reizi gadā.

GK neiroklīnikā konsultē ultrasonogrāfijas speciālists, sertificēts radiologs diagnosts.

Dr. Jeļena Birdina

Noderīga informācija:

Vēdera dobuma ultrasonogrāfijas nepieciešamība un tās norise:

Vairogdziedzera ultrasonogrāfija.

Vairogdziedzera ultrasonogrāfija (USG) ir nesāpīgs un ātri veicams vizuālās diagnostikas izmeklējums, ar kura palīdzību var izvērtēt vairogdziedzera lielumu, tilpumu, formu, kā arī tā struktūru un apasiņošanu. Vairogdziedzera ultrasonogrāfijas izmeklējums ir nekaitīgs. Tas notiek, izmantojot augstas frekvences skaņas viļņus, tāpēc to drīkst veikt arī grūtniecēm.

Zināšanai – vairogdziedzeris ir viens no iekšējās sekrēcijas dziedzeriem. Tas atrodas kakla priekšējā daļā. Parasti tā formu salīdzina ar taureni. Vairogdziedzeris regulē vielmaiņas norises, ražo hormonus. Vairogdziedzera slimību diagnostiku parasti sāk ar asins analīzēm, kas atklāj vairogdziedzera funkcionālo stāvokli un ultrasonogrāfiju, kas ļauj novērtēt, vai nav strukturālu pārmaiņu. 

Ultrasonogrāfija vairogzdziedzerim

55 EUR

Veicot vairogdziedzera ultrasonogrāfiju, ir iespējams diagnosticēt:

⦁ vairogdziedzera palielinājumu;
⦁ vairogdziedzera mezglus;
⦁ hronisku vai akūtu vairogdziedzera iekaisumu;
⦁ vairogdziedzera dažādus veidojumus.

Vairogdziedzera pārmaiņas un funkciju traucējumi mēdz izraisīt dažādas veselības problēmas. Izplatītākās ir:

⦁ vielmaiņas traucējumi;
⦁ paaugstināts asinsspiediens;
⦁ sirds ritma traucējumi;
⦁ svara pieaugums/zudums;
⦁ menstruālā cikla traucējumi uc.

Ja ir indikācijas, rekomendē veikt vairogdziedzera veidojumu biopsiju un iegūto audu materiāla histoloģisku izmeklēšanu. Jūsu ārstējošais ārsts nosaka atkārtoto vairogdziedzera ultrasonogrāfijas izmeklējuma biežumu (bet ne retāk kā reizi gadā).

Vairogdziedzera ultrasonogrāfija - biežāk uzdotie jautājumi

Diagnostiskā ultraskaņa ir droša procedūra, kurā tiek izmantoti mazjaudas ultraskaņas viļņi. Pēc 40 gadu testēšanas nav apstiprināta bioloģiska ietekme uz pacientiem, ko izraisa ultraskaņas starojuma iedarbība. Lai gan ultraskaņas attēlveidošana parasti tiek uzskatīta par pilnīgi drošu, ultraskaņas enerģija var radīt bioloģisku iedarbību uz ķermeni. Ultraskaņas viļņi var nedaudz sildīt audus. Dažos gadījumos tas var radīt arī nelielas gāzes kabatas ķermeņa šķidrumos vai audos (kavitācija).


Analizējot zinātniskajos pētījumos iegūto informāciju un ārstu pieredzi, secināts, ka nav apliecinājuma tam, ka ultrasonogrāfija būtu kaitīga, ja to izmanto saskaņā ar vadlīnijām. GK Neiroklīnikas zinošie un pieredzējušie speciālisti veic ultrasonogrāfiju ievērojot starptautiski noteiktas rekomendācijas, lai garantētu pilnīgu Jūsu drošību, kā arī sniedz precīzu un detalizētu informāciju un par dažādu orgānu un mīksto audu stāvokli.


Ultrasonogrāfija ir vērtīgs izmeklējums, taču tai ir arī ierobežojumi. Ultraskaņa nepietiekami pārvietojas pa gaisu vai kauliem, tāpēc tā nav efektīva, lai attēlotu ķermeņa daļas, kurās ir gāze vai kuras paslēpj kauls, piemēram, plaušas vai galvas smadzenes. Lai apskatītu šīs vietas, ārsts var rekomendēt veikt citus attēlveidošanas izmeklējumus, piemēram, CT; MRI vai rentgenogrammu.

Vairogdziedzera ultrasonogrāfijas izmeklējuma ilgums ir aptuveni 15 minūtes.

Pirms vairogdziedzera ultrasonogrāfijas papildus sagatavošanās nav nepieciešama.

Vairogdziedzera ultrasonogrāfijas izmeklējums ir neinvazīvs un nesāpīgs.

Vairogdziedzera ultrasonogrāfijas veikšanai ierobežojumu nav. Izmeklējumu drīkst veikt arī grūtniecēm. Šobrīd zinātniskos pētījumos nav konstatēta medicīnisko ultrasonogrāfijas aparātu negatīva ietekme uz cilvēka organismu.

Vairogdziedzera ultrasonogrāfija tiek veikta ar augstākās klases ultrasonogrāfijas diagnostikas iekārtu, kas nodrošina precīzas un augstvērtīgas diagnostikas iespējas ar izteikti kvalitatīvu, augstas izšķirtspējas attēlu iegūšanu.

Pēc vairogdziedzera ultrasonogrāfijas izmeklējuma ārsts sniedz slēdzienu.

Vairogdziedzera ultrasonogrāfijas laikā uz ādas tiks uzlikta speciāla želeja, ar kuras palīdzību ultraskaņas viļņi tiek pārvadīti audos. Pa ādas virsmu tiks virzīta zonde (detektors) — instruments, kas izstaro ultraskaņu un no orgāniem atstaroto ultraskaņu arī uztver. Ārsts var lūgt arī pacientam dziļi ievilkt un uz īsu brīdi aizturēt elpu, kā arī mainīt ķermeņa stāvokli.

⦁ pacientam ir redzams vai taustot jūtami palielināts vairogdziedzeris;
⦁ taustot vairogdziedzeri, ir jūtami mezgli;
⦁ ir sūdzības par spiedošu, nepatīkamu sajūtu vai sāpēm kaklā;
⦁ ir pārmaiņas vairogdziedzera laboratorisko izmeklējumu rezultātos;
⦁ ir hroniskas slimības — tad to veic vismaz reizi gadā, vadoties pēc ārstējošā ārsta rekomendācijām;
⦁ to iesaka kā skrīninga metodi arī tiem pacientiem, kam nav nekādu specifisku sūdzību un/vai pēkšņu pārmaiņu vairogdziedzera laboratoriskajos izmeklējumos, jo arī šādos gadījumos, veicot USG, mēdz atklāt vairogdziedzera mezglus.

GK neiroklīnikā konsultē ultrasonogrāfijas speciālists, sertificēts radiologs diagnosts.

Dr. Jeļena Birdina

Noderīga informācija:

Vairogzdiedzera ultrasonogrāfijas veikšana un tās nepieciešamība.

Locītavu un mīksto audu ultrasonogrāfija.

Locītavu un mīksto audu ultrasonogrāfija ir svarīga sāpju, iekaisumu un traumu gadījumos. Tā dod iespēju konstatēt patoloģisku muskuļu stāvokli, cīpslu bojājumus, pataloģisku sķidruma uzkrāšanos vai asinsizplūdumus, mīksto audu labdabīgus un ļaundabīgus audzējus, kā arī redzēt locītavu deformāciju vai izmaiņas artrīta gadījumā. Locītavu un mīksto audu ultrasonogrāfijas laikā ir iespējams vizualizēt un atklāt specifiskus, niecīgus un nemanāmus audu bojājumus un to pārmaiņas.

Ultrasonogrāfija mīkstajiem audiem

55 EUR

Locītavu un mīksto audu ultrasonogrāfija - biežāk uzdotie jautājumi

Diagnostiskā ultraskaņa ir droša procedūra, kurā tiek izmantoti mazjaudas ultraskaņas viļņi. Pēc 40 gadu testēšanas nav apstiprināta bioloģiska ietekme uz pacientiem, ko izraisa ultraskaņas starojuma iedarbība. Lai gan ultraskaņas attēlveidošana parasti tiek uzskatīta par pilnīgi drošu, ultraskaņas enerģija var radīt bioloģisku iedarbību uz ķermeni. Ultraskaņas viļņi var nedaudz sildīt audus. Dažos gadījumos tas var radīt arī nelielas gāzes kabatas ķermeņa šķidrumos vai audos (kavitācija). 


Analizējot zinātniskajos pētījumos iegūto informāciju un ārstu pieredzi, secināts, ka nav apliecinājuma tam, ka ultrasonogrāfija būtu kaitīga, ja to izmanto saskaņā ar vadlīnijām. GK Neiroklīnikas zinošie un pieredzējušie speciālisti veic ultrasonogrāfiju ievērojot starptautiski noteiktas rekomendācijas, lai garantētu pilnīgu Jūsu drošību, kā arī sniedz precīzu un detalizētu informāciju un par dažādu orgānu un mīksto audu stāvokli. 


Ultrasonogrāfija ir vērtīgs izmeklējums, taču tai ir arī ierobežojumi. Ultraskaņa nepietiekami pārvietojas pa gaisu vai kauliem, tāpēc tā nav efektīva, lai attēlotu ķermeņa daļas, kurās ir gāze vai kuras paslēpj kauls, piemēram, plaušas vai galvas smadzenes. Lai apskatītu šīs vietas, ārsts var rekomendēt veikt citus attēlveidošanas izmeklējumus, piemēram, CT; MRI vai rentgenogrammu.

Locītavu un mīksto audu ultrasonogrāfijas ilgums ir aptuveni 15 minūtes.

Pirms locītavu un mīksto audu ultrasonogrāfijas speciāla sagatavošanās nav nepieciešama.

Locītavu un mīksto audu ultrasonogrāfijas izmeklējums ir neinvazīvs un nesāpīgs.

Locītavu un mīksto audu ultrasonogrāfijas veikšanai ierobežojumu nav. Izmeklējumu drīkst veikt arī grūtniecēm. Šobrīd zinātniskos pētījumos nav konstatēta medicīnisko ultrasonogrāfijas aparātu negatīva ietekme uz cilvēka organismu.

Locītavu un mīksto audu ultrasonogrāfija tiek veikta ar augstākās klases ultrasonogrāfijas diagnostikas iekārtu, kas nodrošina precīzas un augstvērtīgas diagnostikas iespējas ar izteikti kvalitatīvu, augstas izšķirtspējas attēlu iegūšanu.

Pēc locītavu un mīksto audu ultrasonogrāfijas veikšanas ārsts sniedz slēdzienu.

Atkarībā no izmeklējamās ķermeņa daļas, speciālists sniegs norādījumus, kā pacientam jāapguļas un vai būs jāatbrīvo kāda ķermeņa daļa no drēbēm. Uz ādas tiks uzlikta speciāla želeja, ar kuras palīdzību ultraskaņas viļņi tiek pārvadīti audos. Pa ādas virsmu tiks virzīta zonde (detektors) — instruments, kas izstaro ultraskaņu un no orgāniem atstaroto ultraskaņu arī uztver.

Ar locītavu un mīksto audu ultrasonogrāfijas metodi var novērtēt locītavu un virspusējo mīksto audu stāvokli, lai diagnosticētu:
⦁ šķidruma daudzumu locītavās, locītavu somiņās;
⦁ muskuļu, cīpslu, saišu plīsumus, hematomas (asinsizplūdumus) audos muskuļu un mīksto audu traumu gadījumā;
⦁ locītavu un cīpslu iekaisumu;
⦁ virspusējus mīksto audu veidojumus (tostarp labdabīgus un citus audzējus);
⦁ daļēji novērtēt skrimšļu, meniska stāvokli;
⦁ plecu, ceļu, elkoņu, plaukstu locītavu stāvokli, muskuļu, saišu, cīpslu pārmaiņas;
⦁ labdabīgus veidojumus (lipomas uc.);
⦁ limfmezglu palielinājumu un tā raksturu;
⦁ zemādas asinsizplūdumus un citas pārmaiņas;
⦁ mīksto audu un siekalu dziedzeru ultrasonogrāfiskā izmeklējuma laikā tiek izmeklēti kakla limfmezgli, zemžokļa, zemmēles un aizauss siekalu dziedzeri un citas virspusēji (līdz 4–6 cm dziļumā) lokalizētas mīksto audu struktūras.

GK neiroklīnikā konsultē ultrasonogrāfijas speciālists, sertificēts radiologs diagnosts.

Dr. Jeļena Birdina

Noderīga informācija:

Locītavu un mīksto audu ultrasonogrāfijas norise un tās nepieciešamība.

Perifēro nervu ultrasonogrāfija.

Izmantojot augstākās izšķirtspējas aparatūru, perifēro nervu ultrasonogrāfijas laikā ir iespējams noteikt nerva bojājuma esamību, līmeni un iemeslu. Viena no galvenajām metodes priekšrocībām ir speciālista iespēja izmeklējuma laikā nepārtraukti sazināties ar pacientu, lūdzot viņam, piemēram, pakustināt pirkstus vai saliekt roku elkonī, kas palīdz nekļūdīgi izvērtēt nervu riska pozīcijās, kurās bieži vien nervs tiek kairināts – saspiests vai iestiepts. Otra būtiska metodes priekšrocība – ārsts ultrasonogrāfijas zondi spēj pielikt vissāpīgākajā vietā, uz kuru norāda pacients, lai precīzi izmeklētu nerva bojājuma zonu.

Perifēro nervu ultrasonogrāfijas izmeklējumu var apvienot ar konsultāciju, kuras laikā tiek sniegti ieteikumi par tālāko terapijas taktiku.

Perifēro nervu ultrasonogrāfija (vienam nervu pārim)

55 EUR

Perifēro nervu ultrasonogrāfija (diviem nervu pāriem)

75 EUR

Perifēro nervu ultrasonogrāfija (trīs nervu pāriem)

95 EUR

Diagnostikas principi.

Perifēro nervu ultrasonogrāfijas laikā vienlaikus tiek vērtēta ne tikai nerva struktūra, bet arī apkārtējo audu – muskuļu un saišu – savstarpējās attiecības. Izmeklējumu visbiežāk veic, ja ir roku un kāju nervu slimības, traumatiski bojājumi, kā arī lai izvērtētu nervu stāvokli pēc operācijām vai medikamentozas ārstēšanas.

Perifēro nervu ultrasonogrāfijas izmeklējuma laikā ārsts virza zondi virs iespējamā bojājuma vietas. Iegūtā informācija tiek ierakstīta un attēlota ultrasonogrāfa ekrānā, lai sniegtu slēdzienu.

Perifēro nervu ultrasonogrāfijas izmeklējuma laikā izvērtē:

⦁ lokālas nerva izmēru izmaiņas (tūska, hipertrofija, šķērsizmēra laukuma izmaiņas);
⦁ nerva struktūras izmaiņas (ehogenitāte, kūlīši);
⦁ nerva mobilitāti;
⦁ nerva apasiņošanu;
⦁ anatomiskās perifēro nervu īpatnības;
⦁ apkārtējo audu struktūras.

Perifēro nervu ultrasonogrāfija - biežāk uzdotie jautājumi

Diagnostiskā ultraskaņa ir droša procedūra, kurā tiek izmantoti mazjaudas ultraskaņas viļņi. Pēc 40 gadu testēšanas nav apstiprināta bioloģiska ietekme uz pacientiem, ko izraisa ultraskaņas starojuma iedarbība. Lai gan ultraskaņas attēlveidošana parasti tiek uzskatīta par pilnīgi drošu, ultraskaņas enerģija var radīt bioloģisku iedarbību uz ķermeni. Ultraskaņas viļņi var nedaudz sildīt audus. Dažos gadījumos tas var radīt arī nelielas gāzes kabatas ķermeņa šķidrumos vai audos (kavitācija).


Analizējot zinātniskajos pētījumos iegūto informāciju un ārstu pieredzi, secināts, ka nav apliecinājuma tam, ka ultrasonogrāfija būtu kaitīga, ja to izmanto saskaņā ar vadlīnijām. GK Neiroklīnikas zinošie un pieredzējušie speciālisti veic ultrasonogrāfiju ievērojot starptautiski noteiktas rekomendācijas, lai garantētu pilnīgu Jūsu drošību, kā arī sniedz precīzu un detalizētu informāciju un par dažādu orgānu un mīksto audu stāvokli.


Ultrasonogrāfija ir vērtīgs izmeklējums, taču tai ir arī ierobežojumi. Ultraskaņa nepietiekami pārvietojas pa gaisu vai kauliem, tāpēc tā nav efektīva, lai attēlotu ķermeņa daļas, kurās ir gāze vai kuras paslēpj kauls, piemēram, plaušas vai galvas smadzenes. Lai apskatītu šīs vietas, ārsts var rekomendēt veikt citus attēlveidošanas izmeklējumus, piemēram, CT; MRI vai rentgenogrammu.

Perifēro nervu ultrasonogrāfijas izmeklējuma ilgums ir aptuveni 15-45 minūtes.

Pirms perifēro nervu ultrasonogrāfijas papildus sagatavošanās nav nepieciešama.

Perifēro nervu ultrasonogrāfijas izmeklējums ir neinvazīvs un nesāpīgs.

Perifēro nervu ultrasonogrāfijas veikšanai ierobežojumu nav. Izmeklējumu drīkst veikt arī grūtniecēm. Šobrīd zinātniskos pētījumos nav konstatēta medicīnisko ultrasonogrāfijas aparātu negatīva ietekme uz cilvēka organismu.

Perifēro nervu ultrasonogrāfija tiek veikta ar augstākās klases ultrasonogrāfijas diagnostikas iekārtu, kas nodrošina precīzas un augstvērtīgas diagnostikas iespējas ar izteikti kvalitatīvu, augstas izšķirtspējas attēlu iegūšanu:
⦁ iespējams izvērtēt nervu strukturālās izmaiņas, apkārtējos audus un patoloģiskās zonas lokalizāciju;
⦁ izmeklējums “reālā laikā”, iespējams kontaktēt ar pacientu;
⦁ izmeklē perifēro nervu visā tā garumā;
⦁ vienkārši veicama;
⦁ komfortabla pacientam.

Pēc perifēro nervu ultrasonogrāfijas izmeklējuma ārsts sniedz slēdzienu.

Perifēro nervu ultrasonogrāfijas laikā ārsts sniegs norādījumus, kā pacientam jāapguļas un vai būs jāatbrīvo kāda ķermeņa daļa no drēbēm. Uz ādas tiks uzlikta speciāla želeja, ar kuras palīdzību ultraskaņas viļņi tiek pārvadīti audos. Pa ādas virsmu tiks virzīta zonde (detektors) — instruments, kas izstaro ultraskaņu un no orgāniem atstaroto ultraskaņu arī uztver.

⦁ kompresijas neiropātijas: karpālā kanāla sindroms, kubitālā kanāla sindroms;
⦁ traumatiski nervu bojājumi: nerva bojājums, neiromas;
⦁ nervu veidojumi: švannomas, neirofibromas, fibrolipomas, gangliji, hemangiomas, ļaundabīgi veidojumi;
⦁ iedzimtas un iegūtas polineiropātijas: polineiropātijas, Šarko-Marī neiropātija;
⦁ perifēro nervu anatomiskās īpatnības;
⦁ elkoņa nerva (n.ulnarissubluksācija/luksācija;
⦁ lokālas anestēzija un blokāžu veikšana;
⦁ terapijas efektivitātes izvērtēšanai.

GK neiroklīnikā konsultē ultrasonogrāfijas speciālists, sertificēts radiologs diagnosts.

Dr. Jeļena Birdina

Noderīga informācija:

Perifēro nervu ultrasonogrāfijas norise un tās nepieciešamība.

Galvas un kakla asinsvadu ultrasonogrāfija - doplerogrāfija.

Transkraniālo (galvas) asinsvadu ultrasonogrāfija pieaugušajiem

45 EUR

Brahiocefālo (kakla) asinsvadu ultrasonogrāfija pieaugušajiem

40 EUR

GK Neiroklīnika piedāvā galvas un kakla asinsvadu izmeklējumus ar pasaulē atzītu un modernu metodi – duplekso skenēšanu jeb doplerogrāfiju (DUPLEX), kas ir trīsdimensiju ar krāsu kodēta ultraskaņas skenēšana. Izmeklējumus veic augsti kvalificēti neirologi. Nepieciešamības gadījumā reizē ar izmeklēšanu var saņemt arī neirologa konsultāciju.

Galvas un kakla asinsvadu ar krāsu kodēta ultrasonogrāfija ar doplerogrāfiju ir neinvazīva un nesāpīga metode, ar kuras palīdzību var izvērtēt asinsvadu stāvokli, piemēram, dažādas iedzimtas attīstības īpatnības (maza diametra asinsvadus, asinsvadu izlocījumus, cilpas, asinsvadu papildu sazarojumus) un dzīves laikā iegūtas asinsvadu pārmaiņas (artēriju sieniņas sabiezējumu, aterosklerotiskas pangas, aterosklerotiskus asinsvadu sašaurinājumus vai asinsvada slēgumu).

Iepriekšminētās dzīves laikā iegūtās pārmaiņas paaugstina insulta varbūtību, tādēļ ir svarīgi tās agrīni diagnosticēt un ārstēt (kardiologa, neirologa, ģimenes ārsta vai asinsvadu ķirurga uzraudzībā).

Būtiski saprast, ka, lai pilnvērtīgi novērtētu galvas smadzeņu asinsriti, ir nepieciešama gan kakla, gan galvas asinsvadu izmeklēšana. Bieži vien būtiskas pārmaiņas atrod tieši kakla asinsvados, kas tālāk sazarojas un apasiņo galvas smadzenes.

Atsevišķos gadījumos galvas un kakla asinsvadu ultrasonogrāfijas laikā tiek atrastas pārmaiņas, kas prasa tālāku un padziļinātu izmeklēšanu, izmantojot tā sauktās angiogrāfijas metodes (CTA, MRA, DSA). Šajos izmeklējumos lieto kontrastvielu un rentgena starojumu vai magnētisko lauku.

Diagnostikas principi.

Doplerogrāfija jeb ultrasonogrāfija ir asinsvadu izmeklēšana ar ultraskaņu, kuras laikā ar ultrasonogrāfijas iekārtu iegūst asinsvadu attēlus, reģistrē asins plūsmas virzienu un ātrumu. Izmeklējums ļauj noteikt asinsvados radušās pārmaiņas un izvērtēt pacienta ārstēšanas rezultātus. Ar šo metodi ārstam ir iespēja izmeklēt galvas un kakla asinsvadus, precīzi nosakot asinsrites traucējumus un to pakāpi.

Aparatūra ne tikai rāda izmeklējamo struktūru anatomiskos attēlus, bet arī reģistrē asins plūsmas virzienu un ātrumu, ļaujot spriest par slimību izraisītām pārmaiņām asinsvados un to funkcionālo stāvokli.

Galvas un kakla asinsvadu ultrasonogrāfija - doplerogrāfija - biežāk uzdotie jautājumi

Diagnostiskā ultraskaņa ir droša procedūra, kurā tiek izmantoti mazjaudas ultraskaņas viļņi. Pēc 40 gadu testēšanas nav apstiprināta bioloģiska ietekme uz pacientiem, ko izraisa ultraskaņas starojuma iedarbība. Lai gan ultraskaņas attēlveidošana parasti tiek uzskatīta par pilnīgi drošu, ultraskaņas enerģija var radīt bioloģisku iedarbību uz ķermeni. Ultraskaņas viļņi var nedaudz sildīt audus. Dažos gadījumos tas var radīt arī nelielas gāzes kabatas ķermeņa šķidrumos vai audos (kavitācija).


Analizējot zinātniskajos pētījumos iegūto informāciju un ārstu pieredzi, secināts, ka nav apliecinājuma tam, ka ultrasonogrāfija būtu kaitīga, ja to izmanto saskaņā ar vadlīnijām. GK Neiroklīnikas zinošie un pieredzējušie speciālisti veic ultrasonogrāfiju ievērojot starptautiski noteiktas rekomendācijas, lai garantētu pilnīgu Jūsu drošību, kā arī sniedz precīzu un detalizētu informāciju un par dažādu orgānu un mīksto audu stāvokli.


Ultrasonogrāfija ir vērtīgs izmeklējums, taču tai ir arī ierobežojumi. Ultraskaņa nepietiekami pārvietojas pa gaisu vai kauliem, tāpēc tā nav efektīva, lai attēlotu ķermeņa daļas, kurās ir gāze vai kuras paslēpj kauls, piemēram, plaušas vai galvas smadzenes. Lai apskatītu šīs vietas, ārsts var rekomendēt veikt citus attēlveidošanas izmeklējumus, piemēram, CT; MRI vai rentgenogrammu.

Galvas un kakla asinsvadu ultrasonogrāfijas ilgums ir aptuveni 30-45 minūtes.

Pirms galvas un kakla asinsvadu ultrasonogrāfijas papildus sagatavošanās nav nepieciešama.

Galvas un kakla asinsvadu ultrasonogrāfijas izmeklējums ir neinvazīvs un nesāpīgs.

Galvas un kakla asinsvadu ultrasonogrāfijas veikšanai ierobežojumu nav. Izmeklējumu drīkst veikt arī grūtniecēm. Šobrīd zinātniskos pētījumos nav konstatēta medicīnisko ultrasonogrāfijas aparātu negatīva ietekme uz cilvēka organismu.

Galvas un kakla asinsvadu ultrasonogrāfija tiek veikta ar augstākās klases ultrasonogrāfijas diagnostikas iekārtu, kas nodrošina precīzas un augstvērtīgas diagnostikas iespējas ar izteikti kvalitatīvu, augstas izšķirtspējas attēlu iegūšanu.

Pēc galvas un kakla asinsvadu ultrasonogrāfijas izmeklējuma ārsts sniedz slēdzienu.

Galvas un kakla asinsvadu ultrasonogrāfijas/doplerogrāfijas laikā ārsts sniegs norādījumus, kā pacientam būs jāapguļas un vai būs jāatbrīvo no drēbēm kāda ķermeņa daļa. Uz ādas tiks uzlikta speciāla želeja, ar kuras palīdzību ultraskaņas viļņi tiks pārvadīti audos. Pa ādas virsmu tiks virzīta zonde (detektors) — instruments, kas izstaro ultraskaņu un no orgāniem atstaroto ultraskaņu arī uztver.

⦁ galvassāpju gadījumā;
⦁ pacientus ar reiboni;
⦁ pacientus ar troksni galvā vai ausīs;
⦁ asinsspiediena svārstību gadījumā;
⦁ pacientus ar samaņas zudumu;
⦁ ģīboņa gadījumā;
⦁ kā arī pacientus, kas pārcietuši insultu;
⦁ pacientus ar galvas un kakla traumu;
⦁ vai arī tos, kuri cieš no mugurkaula kakla daļas spondilozes;
⦁ pacientus ar paaugstināta holesterīna līmeni;
⦁ ja ir aizdomas par ateroskelerozi vai vielmaiņas traucējumiem.

GK neiroklīnikā konsultē ultrasonogrāfijas speciālists.

Dr. Linda Zandersone

GK neiroklīnikā konsultē ultrasonogrāfijas speciālists.

Dr. Sandra Svilpe

GK neiroklīnikā konsultē ultrasonogrāfijas speciālists.

Dr. Līga Mekša

Noderīga informācija:

Galvas un kakla asinsvadu ultrasonogrāfijas norise un tās nepieciešamība.

Ehokardiogrāfija - izmeklējumi Rīgā

Ehokardiogrāfija ļauj noteikt sirds anatomisko struktūru, kambaru un priekškambaru izmērus, to saraušanās spēju, sirds sieniņu biezumu, rētu vai trombu esamību pēc sirds miokarda infarkta, izvērtēt sirds vārstuļu stāvokli un funkciju, kā arī sirds muskuļa funkcionālo stāvokli.

Šis izmeklējums palīdz ieraudzīt anomālijas, kas ir bīstamas pacientam, bet ilgstoši neizraisa nekādas sūdzības. Ehokardiogrāfija ļauj diagnosticēt sirds mazspējas pakāpi, noteikt sirds sistolisko un diastolisko funkciju, kā arī atklāt paaugstināta asinsspiediena cēloni un izslēgt kardiomiopātijas iespējamību pēc pārslimotas vīrusu infekcijas.

GK Neiroklīnikā ehokardiogrāfija (sirds ultrasonogrāfija) jeb EHO tiek veikta ar jaunākās paaudzes augstākā līmeņa ultraskaņas aparātu. Tas nodrošina sirds vizualizāciju un 3D rekonstrukciju par 30 % labāk nekā standarta ehokardiogrāfijā, sniedzot iespēju ārstam precīzāk ieraudzīt un novērtēt patoloģiju.

Ehokardiogrāfija

60 EUR

Savlaicīgu izmeklējumu nozīme.

Sirds un asinsvadu slimības ir nozīmīga sabiedrības veselības problēma. Bieži sastopamās sirds un asinsvadu slimības pakāpeniski attīstās vairāku gadu laikā, tāpēc ir jāpievērš uzmanība simptomiem, kas var laikus brīdināt par slimības attīstību. Viens no pirmajiem izmeklējumiem, uz ko ārsts var nosūtīt, ir ehokardiogrāfija – sirds morfoloģisko pārmaiņu un mehāniskās darbības izmeklēšanas un diagnostikas metode.

Ehokardiogrāfija - biežāk uzdotie jautājumi

Diagnostiskā ultraskaņa ir droša procedūra, kurā tiek izmantoti mazjaudas ultraskaņas viļņi. Pēc 40 gadu testēšanas nav apstiprināta bioloģiska ietekme uz pacientiem, ko izraisa ultraskaņas starojuma iedarbība. Lai gan ultraskaņas attēlveidošana parasti tiek uzskatīta par pilnīgi drošu, ultraskaņas enerģija var radīt bioloģisku iedarbību uz ķermeni. Ultraskaņas viļņi var nedaudz sildīt audus. Dažos gadījumos tas var radīt arī nelielas gāzes kabatas ķermeņa šķidrumos vai audos (kavitācija).

Analizējot zinātniskajos pētījumos iegūto informāciju un ārstu pieredzi, secināts, ka nav apliecinājuma tam, ka ultrasonogrāfija būtu kaitīga, ja to izmanto saskaņā ar vadlīnijām. GK Neiroklīnikas zinošie un pieredzējušie speciālisti veic ultrasonogrāfiju ievērojot starptautiski noteiktas rekomendācijas, lai garantētu pilnīgu Jūsu drošību, kā arī sniedz precīzu un detalizētu informāciju un par dažādu orgānu un mīksto audu stāvokli.


Ultrasonogrāfija ir vērtīgs izmeklējums, taču tai ir arī ierobežojumi. Ultraskaņa nepietiekami pārvietojas pa gaisu vai kauliem, tāpēc tā nav efektīva, lai attēlotu ķermeņa daļas, kurās ir gāze vai kuras paslēpj kauls, piemēram, plaušas vai galvas smadzenes. Lai apskatītu šīs vietas, ārsts var rekomendēt veikt citus attēlveidošanas izmeklējumus, piemēram, CT; MRI vai rentgenogrammu.

Ehokardiogrāfijas ilgums ir aptuveni 15-20 minūtes.

Pirms ehokardiogrāfija papildus sagatavošanās nav nepieciešama. Ir jābrīdina ārsts par elektrokardiostimulatora esamību vai zāļu lietošanu.

Ehokardiogrāfijas izmeklējums ir neinvazīvs un nesāpīgs.

Ehokardiogrāfijas veikšanai ierobežojumu nav. Ir jānoņem rotaslietas, kas var traucēt izmeklējumam. Ehokardiogrāfiju drīkst veikt arī grūtniecēm. Šobrīd zinātniskos pētījumos nav konstatēta medicīnisko ultrasonogrāfijas aparātu negatīva ietekme uz cilvēka organismu.

Ehokardiogrāfija tiek veikta ar augstākās klases ultrasonogrāfijas diagnostikas iekārtu, kas nodrošina precīzas un augstvērtīgas diagnostikas iespējas ar izteikti kvalitatīvu, augstas izšķirtspējas attēlu iegūšanu.

Pēc ehokardiogrāfijas izmeklējuma ārsts sniedz slēdzienu.

Pirms ehokardiogrāfijas ārsts lūgs pacientam atbrīvot no drēbēm un rotaslietām krūškurvi, kā arī lūgs informēt par elektrokardiostimulatora esamību vai zāļu lietošanu. Izmeklēšanas laikā pacientam būs jāguļ pārmaiņus uz muguras vai kreisā sāna. Speciālists uz ādas uzklās želeju, lai nodrošinātu labāku ultraskaņas vadīšanu audos. Ultraskaņas zondi novietos uz krūškurvja sirds apvidū, lai izmeklētu sirdi dažādās pozīcijās, nodrošinot pieeju dažādu sirds dobumu vizualizācijai gareniski un šķērsvirzienā. Ehokardiogrāfijā varēs noteikt asins plūsmas ātrumu un virzienu. EKG monitors reģistrēs sirds elektrisko aktivitāti un sirdsdarbību procedūras laikā.

Gadījumos, ja pastāv aizdomas par:
• aterosklerozi, kas izraisa sirds funkcijas traucējumus;
• kardiomiopātiju: sirds paplašināšanos vai citām sirds muskuļa pārmaiņām;
• iedzimtu sirdskaiti: vienas vai vairāku sirds struktūru defekti;
• sastrēguma sirds mazspēju. Stāvokli, kad sirds muskuļa darbība ir kļuvusi vājāka tādā mērā, ka asins plūsma nenotiek efektīvi, kas izraisa pastiprinātu šķidruma uzkrāšanos (sastrēgumu) uz kājām, potītēm un citām ķermeņa daļām;
• aneirismu: sirds muskuļa vai aortas dilatāciju, kas var izraisīt vājumu audos vietā, kur atrodas aneirisma;
• sirds vārstuļu slimībām: viena vai vairāku sirds vārstuļu darbības traucējumi, kas var izraisīt asins plūsmas novirzes sirdī;
• sirds audzējiem, kas var izveidoties uz sirds ārējās virsmas vai sirdī;
• perikardītu: iekaisums vai infekcija, kas ieskauj sirdi;
• neskaidras izcelsmes ģīboņiem;
• sūdzībām par sirdsdarbības ritma traucējumiem, sāpēm sirds apvidū;
• paaugstinātu arteriālo spiedienu;
⦁ elpas trūkumu;
⦁ cukura diabēta slimniekiem;
⦁ paaugstinātu holesterīna līmeni;
⦁ aritmiju vai pārmaiņām elektrokardiogrammā;
⦁ pēc sirds vārstuļu protezēšanas un sistēmiskas saslimšanas (reimatisma, sklerodermijas, sistēmas sarkanās vilkēdes).

GK neiroklīnikā konsultē ultrasonogrāfijas speciālists.

Dr. Jeļena Šafro

Noderīga informācija:

Ehokardiogrāfijas norise un tās nepieciešamība.

Sazinies ar mums

Datu pārzinis ir GK Neiroklīnika. Datu apstrāde notiek saskaņā ar Privātuma politiku